AMD HD 4850'ye 200 TL Verilir Mi? Hangi Kartı Almalıyım?

didaktik

Hectopat
Yeni mi? Bu anakartı millet eski anakartı olarak değiştiriyor. Emin misiniz yeni aldığınıza?

Recep bey AMD 4850 ekran kartı alacağım bir tanıdıktan tavsiye eder misiniz? 200 lira fiyat verdi ama internette biraz araştırdım eski kart olduğu için uzun süre götürmez falan gibi yorumlar okudum onun yerine güncel kart alsanız daha iyi gibisinden şeyler. AMD 7850 1 GB 256 bit alıyım diyorum ama fiyatları 300'den yüksek geldi eğer indirim bulabilirsem alırım ama şuan aklımdaki AMD 4850 1 GB 256 bit ekran kartı nasıl olur konu açmak istemedim bir sıkıntı olmaz inşallah. Cevaplarsanız sevinirim çünkü yarın gidip ona göre kararımı vereceğim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence biraz daha biriktirip güzel bir ekran kartı almalısın. Ama şu da önemli. Bu ekran kartını neden istiyorsun ? Hangi oyunu oynayacaksın ? Yeni çıkan oyunları oynamak istiyor musun ? Max. ayarda mı yoksa min. ayarda mı oyun oynamak istiyorsun ? Yoksa oyun değil de film felan izlerim arada da basit oyun oynarım maksat ekran kartım olsun düşüncesinde misin ?

Ben HD4870 kullanıyorum fena değil yıllarca iyi götürdü. Fakat bu kartlar artık eskidi haberiniz olsun. Mimarisi sebebiyle biraz daha fazla güç çekiyor ve bana göre 200 lira üzerine ekleyip yeni nesil bir kart almak daha akıllıca.

Bence biraz daha biriktirip güzel bir ekran kartı almalısın. Ama şu da önemli. Bu ekran kartını neden istiyorsun ? Hangi oyunu oynayacaksın ? Yeni çıkan oyunları oynamak istiyor musun ? Max. ayarda mı yoksa min. ayarda mı oyun oynamak istiyorsun ? Yoksa oyun değil de film felan izlerim arada da basit oyun oynarım maksat ekran kartım olsun düşüncesinde misin ?
Açıkcası fazla oyun oynamam Mafia 2, PES 14, GTA 4 bu üç oyunu yüksek ayarda oynayayım yeter. 4850 1 GB 256 bit ve işlemci 300 TL fiyat verdi bilgisayarcı acaba işlemciyi iptal edip daha sonraki bir zamana erteleyip şimdilik iyi bir ekran kartı 7850 1 GB 256 biti alıp daha sonramı işlemciyi alsam diyorum. AMD 7850 1 GB 256 bit ekran kartı güncel fiyatı bu VATAN COMPUTER - SAPPHIRE - HD7850 GDDR5 1GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kart sizce değermi en fazla bu fiyata kadar çıkarım o da çok zor şartlarda.

- - - Güncellendi - - -

Ben HD4870 kullanıyorum fena değil yıllarca iyi götürdü. Fakat bu kartlar artık eskidi haberiniz olsun. Mimarisi sebebiyle biraz daha fazla güç çekiyor ve bana göre 200 lira üzerine ekleyip yeni nesil bir kart almak daha akıllıca.
Kardeşim PES 14, Mafia 2, FIFA 13, FIFA 14 gibi oyunları oynayabiliyor muydun oynuyorsan da hangi ayarda oynuyordun kasmalar var mıydı? Cevaplarsan sevinirim.

Bakkaldan (bilgisayarcıdan) kesinlikle işlemci olsun ekran kartı olsun alma. O ürün SAPPHIRE 1GB HD4850 DDR3 256 BIT 11132-58-20G HDMI DVI VGA ATI 16X 150 Lira civarında satılıyor ve çok eski bir ekran kartı. Madem oyuncusun PES 14 gibi oyunları yüksek ayarda oynamak istiyorsun son_goku nun önerisini dinle. Ayrıca sana önerdiği işlemci modelini ne ise TeknoFiyat buradan arat fiyat aralığını gör. Hatta anakart, ram gibi parçalarını ve bütçeni belirt ona göre işlemci , ekran kartı önerelim.

Pes serilerini sorunsuzca çalıştırır çok fazla bir gereksinim istemiyor ki zaten onlar. FIFA serilerini bilmiyorum hiç oynamadım ama kaldırır onları da rahatça. Ama sen bence bu önerilere kulak ver ve yeni nesil bir kart al.

Yav arkadaş, ciddi söylüyorum 4850 1 performans verirken, 7850 12 performans verir. Çok ciddiyim onuda geçtim DX11 desteği yok çoğu oyunu oynuyamayabilirsin ekran kartı kaldırsada oynuyamazsın. Oyunu açamazsınki.

HD 6670 al, HD4850'den daha iyi. Oyunların birçoğunu 1366x768 high ayarlarda oynuyorum. HD 4850 günümüz oyunları için vasat bir karttır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı