AMD ikinci kez pişmanlık oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Daha önceden bir AMD ekran kartı almıştım saçma sapan hataları stabilite dertleri bitmeyen bir kart idi. 1660 Super ekran kartımı sattım ve 3050 ila 6600 ekran kartları arasında kalmıştım. Birçok arkadaş 6600 al çok daha iyi pişman olmazsın vs dedi. Sevgili kardeşim inan sözünü dinlediğime o kadar pişmanım ki... Bir Call of Duty oynayayım dedim kamerayı ne yöne çevirsem drop ekrana hangi düşman gelse drop... Warzone açıyorum sağa sola çeviriyorum drop drop Allah drop... Bu arada işlemci Ryzen 5 3600 darboğaz yapmasın diye de 2K da oynuyorum... Bilgisayara format attım yok driveri temiz kurdum yok... 1660 Super de bir gram yaşamadığım sorunları bu Allah'ın belası kart ile yaşıyorum... Artık yemin ettim bundan sonra AMD ekran kartı yok... Bitti benim gözümde artık bir kibrit kadar değeri yok...

Son düzenleyen: Moderatör:
Drop girmesinin sebebi ekran kartı mı? Nasıl vardın bu sonuca?
Çünkü bu sorunu önceki ekran kartım ile hiç bir şekilde yaşamıyorum... Önceki ekran kartı daha az güç çekiyor desek PSU yetmiyor desek eyvallah. Önceki kartım 120 Watt çekiyor bu 100 watt... Daha ne yapayım stabil çalışması için ? Temiz driver kurdum format attım yok babam yok. RDR 2 de de aynı kamerayı ne yöne çevirsem illa bir drop giriyor. Ne zaman ki AMD ekran kartına geçsem hep bir stabilize sorunu ile uğraşıyorum. Midem bulandı artık bu karttan...

Artı -4 Eksi
Niye insanlar yaşadığı her sorunu AMD'ye bağlıyor :D Yıl olmuş 2022, hâlâ AMD alınmaz furyası bitmedi. Arkadaşım, NVIDIA sorunlu ürün/yazılım yapmıyor mu? Intel mükemmel temiz bir firma mı? Niye her yaşadığınız durumda AMD'ye laf atıyorsunuz? Kendi yaşadığınız problemler sonucunda koca bir şirketi neden baltalıyorsunuz? Sorununuzun çözümüne odaklanmanız yerine böyle saçma sapan marka kötülemek kadar saçma bir hareket yok.

Konu başlığı zaten direkt "gelin bana saldırın, hodri meydan" dermiş gibi.

DDU ile önceki GPU'nuza ait driverları temizleyin.

Çünkü bu sorunu önceki ekran kartım ile hiç bir şekilde yaşamıyorum... Önceki ekran kartı daha az güç çekiyor desek PSU yetmiyor desek eyvallah. Önceki kartım 120 Watt çekiyor bu 100 watt... Daha ne yapayım stabil çalışması için ? Temiz driver kurdum format attım yok babam yok. RDR 2 de de aynı kamerayı ne yöne çevirsem illa bir drop giriyor. Ne zaman ki AMD ekran kartına geçsem hep bir stabilize sorunu ile uğraşıyorum. Midem bulandı artık bu karttan...
Kapsamlı bir test yapmadan genelleme yapmak saçma. Oyuna özel bir sorun olabilir, PSU sorunlu olabilir, anakart veya depolama aygıtları sorunlu olabilir ya da ekran kartında fiziksel bir sorun olabilir.

AMD Radeon Software > Performance > Tuning > GPU Clock’u aç, Advanced Settings’i tikle. Minimum clock 2500-Maximum Clock 2600 yap bir de power limiti fulle.

Niye insanlar yaşadığı her sorunu AMD'ye bağlıyor :D Yıl olmuş 2022, hâlâ AMD alınmaz furyası bitmedi. Arkadaşım, NVIDIA sorunlu ürün/yazılım yapmıyor mu? Intel mükemmel temiz bir firma mı? Niye her yaşadığınız durumda AMD'ye laf atıyorsunuz? Kendi yaşadığınız problemler sonucunda koca bir şirketi neden baltalıyorsunuz? Sorununuzun çözümüne odaklanmanız yerine böyle saçma sapan marka kötülemek kadar saçma bir hareket yok.

Konu başlığı zaten direkt "gelin bana saldırın, hodri meydan" dermiş gibi.

DDU ile önceki GPU'nuza ait driverları temizleyin.
DDU denilen yazılımı bilmiyordum arkadaşım sağol ya... Ben çok cahilim ya gelip burada boşa dert yanıyorum senin gibi parlak zekalı arkadaşlarım laf soksun diye uğraşıyorum. Arkadaşım kasa aynı kasa donanım aynı donanım.. Nvidia da almadığım sorunu amd ekran kartında alıyorum kimi suçlayayım babamı mı ?
Adamlara diyorum Nvidia da bu sorunu almıyorum kasa donanımların her şeyi aynı. Amd ye geçince bu sorunu alıyorum diyorum adam gelmiş diğer donanımlarında sorun vardır amd çok masumdur masalları okuyor bana.

Artı 10 Eksi
@BerkayZ87 Çünkü AMD'nin ekran kartları yazılımsal olarak problemli. Kimse dört dörtlük yazılım üretmiyor. Fakat belirli bir oranda stabilite sağladıktan sonra, küçük hatalar göze batmıyor. AMD üzerinde üst düzey başarısı işlemciler. Fakat ekran kartı tarafında AMD hala yetersiz. Çoğu kullanıcı AMD+NVIDIA kullanmayı tercih ediyor. Kimsenin AMD düşmanlığı yaptığı yok. AMD veya başka firma fan boyluğu olmaktansa, doğruları görmek gerekiyor. DDU ile temizlemek yetmiyor. Zaten sıfır format atıp aynı sorunu yaşadığını belirtmiş arkadaş. Başka bir sorun olsa zaten diğer kartta da aynı problemi yaşatır. Kısacası AMD ekran kartlarına yaklaşmayın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı