AMD işlemci Garanti/Yetkili servis nasıl gönderilmeli?

tahm oynuyom

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB CPU: ryzen 5 5600x AIO:ID-COOLİNG Se-214-xt Argb MB: Asus Rog Strix B550-A Gaming RAM: Adata XPG (8x2GB) 3200MHZ Storage: Kingston NV2 1TB Case: FSP CMT212A PSU: FSP Performance 550W 80+ bronze Monitor: ASUS TUF GAMING VG247Q1A 23,8 inç 165 Hz Keyboard: Gamepower Warlock Compact blue switch Mouse: Rampage Smx-r33 Lımbo beyaz Headphone:Rampage Rmx-g6 Hydra 7.1 OS: Windows 10 Pro
Meslek
Öğrenci
1 sene önce Ryzen 5 5500 almıştım. Ekran kartını değiştirirken hangi ekran kartını takarsam takayım fanları dönmüyor. İşlemcide ısınmıyordu. Bunun için işlemciyi yetkili servise vereceğim. Ama aldıgım satıcı prestij ofis ithalat ve icraat yazıyor. Direkt AMD'nin yetkili servisine gönderebilir miyim yoksa illa burayla mı konuşmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 sene önce Ryzen 5 5500 almıştım. Ekran kartını değiştirirken hangi ekran kartını takarsam takayım fanları dönmüyor. İşlemcide ısınmıyordu. Bunun için işlemciyi yetkili servise vereceğim. Ama aldıgım satıcı prestij ofis ithalat ve icraat yazıyor. Direkt AMD'nin yetkili servisine gönderebilir miyim yoksa illa burayla mı konuşmam lazım?

Fanları dönmüyor derken görüntü dahi gelmeden tepki mi vermiyordu? Eğer öyleyse önce sorunu tespit edin işlemci kaynaklıysa ithal eden firma ile konuşmalısınız işlemciyi test edip sorun varsa para iadesi ya da işlemci değişimi yaparlar.

Fanları dönmüyor derken görüntü dahi gelmeden tepki mi vermiyordu? Eğer öyleyse önce sorunu tespit edin işlemci kaynaklıysa ithal eden firma ile konuşmalısınız işlemciyi test edip sorun varsa para iadesi ya da işlemci değişimi yaparlar.

Hocam ekran kartını takıyorum fanları dönmüyor 4 tane sağlam ekran kartı taktım ne fanları döndü ne görüntü verdi.

Geri
Yukarı