AMD, İşlemci Pazar Payını Artırmaya Devam Ediyor

Sorunlarin yarisi donanımsal cikiyor yalnız. Kendi yasadiklarimi saymama gerek yok. Forumu gez.
Olabilir fakat AMD her zaman kötüydü? Bir rekabet ortamı oluşturması kötü mü oldu? Bence bu ilerleme takdir edilmeli. PS ve XBOX Nvidia'yı seçebilirdi. Para var işin içinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir fakat AMD her zaman kötüydü? bir rekabet ortamı oluşturması kötü mü oldu? bence bu ilerleme takdir edilmeli. PS ve XBOX Nvidia'yı seçebilirdi. Para var işin içinde.
ATI'den bu yana ekran kartında başarısız. Ekran goruntu vermeyi kesti gitti, wattman geldi. Kimi wattman ariza felan değil diyor ama çoğu donanımsal. Yazılım isi ile çözülecek ürünlere RMA raporu yazılmaz. Ben rekabet oluşturmasın diye bir kelime kullanmadım çünkü iki şirkette babamın şirketi değil. Stabil bir kart çıkarsınlar amenna, sorunu neyse söylüyoruz ama bu forumda bazılarının babasının şirketi ya da daha kötüsü, yanlisini söyleyince babasına sövmüsüz gibi tavır alıyor. Pazar payı yükselebilir ama satış oranına göre en çok ariza veren firma AMD, GPU yönünde yani. Ben Intel islemci hiç kullanmadım ama AMD'nin yanlışının arkasında da durmadım. Zaten insanlar böyle yaptıkça, üretici kendini geliştirmez. Intel örneği var mesela, yıllarca aynı mimariyi insanlara sattı. Boyle giderse AMD'nin de çok farklı olacağını sanmıyorum. Insanlar kullandığı için ürünü eleştiremiyor. Konsol konusuna gelirsek, PS zaten AMD'nin Jaguar islemcisini kullanıyordu. Bunun su an ile bir durumu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU tarafında kendilerine bir revizyon yapmaları şart. Ben donanımsal olmasa da yazılımsal birtakım sorunlar yaşadım. Wattman hataları, Freesync uyuşmazlığı, anlık görüntü gidip gelmesi vs.
Son sürücüler ile sorunlar düzeldi gibi ama.
Sırf kullanıyoruz diye şikayetlerimizi belirtmeyeceğiz diye bir şey yok.
Şikayetlerimizi belirtelim ki adamlar görsün, ona göre hamle yapsın.

ATI'den bu yana ekran kartında başarısız. Ekran goruntu vermeyi kesti gitti, wattman geldi. Kimi wattman ariza felan değil diyor ama çoğu donanımsal. Yazılım isi ile çözülecek ürünlere RMA raporu yazılmaz. Ben rekabet oluşturmasın diye bir kelime kullanmadım çünkü iki şirkette babamın şirketi değil. Stabil bir kart çıkarsınlar amenna, sorunu neyse söylüyoruz ama bu forumda bazılarının babasının şirketi ya da daha kötüsü, yanlisini söyleyince babasına sövmüsüz gibi tavır alıyor. Pazar payı yuksek olabilir ama satış oranına göre en çok ariza veren firma AMD, GPU yönünde yani. Ben Intel islemci hiç kullanmadım ama AMD'nin yanlışınız arkasında da durmadım. Zaten insanlar böyle yaptıkça, üretici kendini geliştirmez. Intel örneği var mesela, yıllarca aynı mimariyi insanlara sattı. Boyle giderse AMD'nin de çok farklı olacağını sanmıyorum. Insanlar kullandığı için ürünü eleştiremiyor. Konsol konusuna gelirsek, PS zaten AMD'nin Jaguar islemcisini kullanıyordu. Bunun su an ile bir durumu yok.
Rekabet diye bir cümle kullandığınız söylemedim zaten. Rekabet ortamı yaratması kullanıcının işine geldi dedim. 4-5 yılda çıkan konsolların yapımı için para geçiyor ellerine. İmkanları var anlamında dedim.

Intel ve Nvidia'nın pazar payının küçülmesi iyi bir şey değil. Eğer rekabet için büyük adımlar atmazlarsa AMD de fiyatları yükseltecek. Ve yeni Intel olarak adı çıkacak "Pahalı"
XT serisi işlemciler tam bir fiyasko çıktı. Intel'in geçmişte yaptığı hamlelerden bir farkı yok.
Rekabet sürsün ki yeni teknolojiler, yeni gelişmeler görelim hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı