AMD işlemci termal macunu üzerine başka macun sürülür mü?

Ali alkurt

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yeni işlemci aldım Ryzen 5600 ve beraberinde termal macun da aldım. Lakin stok soğutucumun altında termal macun var bende aldığımı kullanmak istiyorum. Aldığımı işlemcime sürsem üstüne montaj yapsam sorun olur mu veya stok soğutucumun altındaki macunu kazımalı mıyım?
Saygılar sevgiler.

Güzelce temizleyip yeni macun sürün.

Kolonya ve peçete yardımıyla silebilirsiniz sonrasında tekrar peçete ile yüzeyi de kurutun yeni macunu sürün.

İzopropil alkol ile temizleyin güzelce sonrasında kendi macununuzu sürebilirsiniz.

Uçucu herhangi bir saf alkol, kolonya vb. malzemelerle temizleyebilirsin güzelce temizleyip kuruladıktan sonra yeni macunu uygun şekilde uygularsan iyi olur.

Arkadaşlar merhaba. Yeni işlemci aldım Ryzen 5600 ve beraberinde termal macun da aldım. Lakin stok soğutucumun altında termal macun var bende aldığımı kullanmak istiyorum. Aldığımı işlemcime sürsem üstüne montaj yapsam sorun olur mu veya stok soğutucumun altındaki macunu kazımalı mıyım?
Saygılar sevgiler.
Macunların ömrü sürüldüğü andan itibaren başlıyor. Hiç kullanılmasa bile havayla temas ettiği için zamanla özelliğini yitiriyor. Soğutucunun üzerindeki de öyledir muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı