AMD İşlemci ve NVIDIA Ekran Kartı uyumu

bonnieatmorn

Hectopat
Makaleler
1
AMD Ryzen işlemci ve NVIDIA ekran kartının birlikte laptopta bulunması bir sorun teşkil etmez değil mi? Donma ve tepkisizlik gibi şikayet gördüm bir yerde. Bir de NVIDIA ekran kartı olduğu için G-Sync ve V-Sync özelliği vardır değil mi? AMD'de FreeSync var ama bu AMD ekran kartı için geçerlidir, bu laptopta işlemci AMD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımsal G-Sync olmayan monitörde zaten FreeSync kullanılabilir NVIDIA karltarda. Diğer türlü G-Sync gecikme süresi falan daha düşük olduğu için G-Sync monitör alınıyor genelde veya G-Sync'siz NVIDIA ekran kartı kullanamayacağını sananlar alıyor gibi. İşlemciden dolayı bir sorun olmaz fakat Ryzen 4000 değilse almasanız daha iyi. Ryzen 3000 ve gerisinde 1650'de bile bir tık darboğaz olabiliyor diye duymuştum yani 1650 Ti/1660 Ti MAX-Q falan kullanamazsın gibi yani tam verimli olmaz hatta bunun hakkında bir ara bir test bile vardı. Yani 3750H'lı bir laptopsa ve ekran kartı 1650 ise ve o fiyat civarında başka alternatif yoksa alınır ama sizin alacağınız laptop nedir?

Donanımsal G-Sync olmayan monitörde zaten FreeSync kullanılabilir NVIDIA karltarda. Diğer türlü G-Sync gecikme süresi falan daha düşük olduğu için G-Sync monitör alınıyor genelde veya G-Sync'siz NVIDIA ekran kartı kullanamayacağını sananlar alıyor gibi. İşlemciden dolayı bir sorun olmaz fakat Ryzen 4000 değilse almasanız daha iyi. Ryzen 3000 ve gerisinde 1650'de bile bir tık darboğaz olabiliyor diye duymuştum yani 1650 Ti/1660 Ti MAX-Q falan kullanamazsın gibi yani tam verimli olmaz hatta bunun hakkında bir ara bir test bile vardı. Yani 3750H'lı bir laptopsa ve ekran kartı 1650 ise ve o fiyat civarında başka alternatif yoksa alınır ama sizin alacağınız laptop nedir?
Ryzen 4000?

Ben masaüstü bilgisayar kullanıyorum. AMD Ryzen 5 2600 12nm ve MSI GTX 1650 Super Ventus XS OC ekran kartım var. XPG Gammix D30 8*2 16 GB Dual RAM var. En ufak bir darboğaz falan hiçbir şey yaşamadım.

Asus Tuf Ryzen 7 4800H ve Geforce GTX1650 Ti laptop arkadaşlar. Güzel mi sizce alınır mı? Sadece ekran 60Hz ama onu da dert etmiyorum e-spor oyunları oynamadığım için.

Bir de Ryzen işlemciler laptopta oyunlarda Intel'e göre daha fazla ısınıyor deniyor. Intel işlemci performansı daha iyi deniyor. 4000 serisi ile bunlarda bir ilerleme oldu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı