Amd işlemci vs. Intel işlemci

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yarın ilk iş soracağım:). Zaten hepsine söyledim; İNTEL AMD' den daha gelişmiş olan 22NM teknolojisini kullanıyor, AMD ise 32NM kullanıyor daha fazla enerji tüketmesinin yanında daha fazla ısınıyor dedim ve seslerini çıkartamadılar:).

Geçiştirmeye kalkma durumu olursa, test görüntülerini görmeden inanma. :) Saf işlemci performansında daha Amd İnteli yakalayamadı. Ha çoklu çekirdek kullanımı uygulamalarda İnteli yakalar fakat intelin belli başlı işlemcilerini. Bu yazdığımın altından başka birşey aramayın Amd fiyat'a göre performans ürünüdür. Amd olmasa şu an İntel işlemcilerinin fiyatlarını düşünemiyorum. :)

Intel genel olarak daha iyi. AMD mimari değiştirmediği sürece yerinde saymaya devam edecek.

Bilgisayar mühendisliğindeki bir doçent hoca “HDD’si olmayan bir bilgisayar da SSD çalışmaz” deyince anladım ki akademisyenden bir cacık olmaz. :cool:

Bütçeye bağlı diyebiliriz. INTEL işlemci konusunda kendisini kanıtlamış bir firma tabi... Özellikle Haswell serisi... Fakat ben belirli bir bütçeye sahip olsam, i5 4670/4440 yerine 6300/8320 alır, geriye kalan parçaya yatırırdım, bu kapıştırma diğer parçalara da yansıyor, fakat genel olarak Intel ağır basıyor...

İntel her türlü ezer, orta kesime de hitap etse amd firmasını yerin dibine gömer.

Böyle tartışmalar ile bir yere varılmadığından konuyu kilitliyorum. Her iki markanın da teknik verileri ve test sonuçları internette mevcut. Tartışmanın gereği yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı