AMD vs İntel...

Evet sadece oyun oynanır ve ucuza oyun oynanır. Çoluk çocuğun işi oyun zaten buna da AMD güzel hitap ediyor, bilgisayarı zorlayan işlemlerde AMD intelle yarışamaz asla, güldürmeyin beni.

Hangi model, hangi seri diye sordum cevaplamadınız, cevaplayamazsınız, çok komiksiniz! Gerçekten, yazılan mesajları da mı okumuyorsunuz? Arkadaş yukarıda AMD 8350 ile i5 ten daha hızlı render alıyorum diyor, siz hala ucuz bir oyun makinesi olur diyorsunuz, bu da sizin bilgisayar konusunda ne kadar bilgili olduğunuzu açıklıyor. AMD ile istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. İntel fanaktikliği yapmanın alemi yok! Fikir edinmek isteyen insanları bari yanlış yönlendirmeyin, siz İntel ile mutlu, mesut yaşayabilirsiniz.

fx x4 4300 
İntel babamın oğlumu da intel fanatikliği yapıyım ben kaliteden iyiden yanayım ve iyiyi kullanırım, neden AMD avukatlığı yapıyorsunuz bana ben düşüncemi söyledim, emin olun ki söylediklerimde de abartı yok. Maksat oyunsa AMD, oyun oynanacaksa pcye 2500 den fazla para vermek saçmalıktır. Eğer başka işler yapacaksanız paraya kıymanız gerekir ki o noktada intel devreye girer.

Arkadaşım sen şu an intel ve nvidia'cıların kucağına düşmüşsün sana ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Hem güncel intel ve Amd işlemcisi kullanan biri olarak oyun oynarken aradaki farkı anlayamazsın. Benchmark testleri yaparsan anlarsın anca. Fx8350 i5 4670k'dan 100 küsür lira daha ucuz ve inan değmez. Amd'nin anakartları da intel anakartlardan daha ucuz bunu da göz önünde bulundurmak gerek. Dediğim gibi her iki firmayı da deneme fırsatım oldu, Amd oyun kalitesinden ödün vermez. 

Bende FX8350 ile intel'in i5 serisi işlemcilerinden daha hızlı render alabiliyorum buna ne diyeceksin?

İşte buradan kaybediyorsun. Diyorsun ki FX-8350 fiyat olarak i5-4670'ten 100 lira daha ucuz ancak 'K' olmayan modelde stok fanla idare edebiliyorken FX-8350'i 4.8 Ghz'a kadar zorlamak için bile kalitelisinden işlemci soğutucusuna 150 küsür lira para baymak zorundasın.

Şu 2014 Mart ayı içerisinde oyunlar adına en F/P İntel işlemcisi i5-4670'dir. 2500 TL ve üzeri oyun sistemlerinde mümkünse en azından bu işlemci bulunmalı.

fx x4 4300 
İntel babamın oğlumu da intel fanatikliği yapıyım ben kaliteden iyiden yanayım ve iyiyi kullanırım, neden AMD avukatlığı yapıyorsunuz bana ben düşüncemi söyledim, emin olun ki söylediklerimde de abartı yok. Maksat oyunsa AMD, oyun oynanacaksa pcye 2500 den fazla para vermek saçmalıktır. Eğer başka işler yapacaksanız paraya kıymanız gerekir ki o noktada intel devreye girer.
Ben FX8350 ile i5 4670k'dan daha hızlı render alıyorum. Ne olucak şimdi? Daha fazla verip 4670k alıp daha yavaş render alayım o zaman nasıl olsa AMD sadece oyun için. 
İşte buradan kaybediyorsun. Diyorsun ki FX-8350 fiyat olarak i5-4670'ten 100 lira daha ucuz ancak 'K' olmayan modelde stok fanla idare edebiliyorken FX-8350'i 4.8 Ghz'a kadar zorlamak için bile kalitelisinden işlemci soğutucusuna 150 küsür lira para baymak zorundasın.

Şu 2014 Mart ayı içerisinde oyunlar adına en F/P İntel işlemcisi i5-4670'dir. 2500 TL ve üzeri oyun sistemlerinde mümkünse en azından bu işlemci bulunmalı.
Ben işlemciyi sadece artık yetmemeye başladığı zaman overclock yaparım. Benim için hızın yanında sessizlikte önemli nokta. İntel işlemci alsamda stok soğutucu kullanmam overclock yapmadığım hâlde bile. Yani anlayacağın soğutucuya yine para vereceğim.

Ben FX8350 ile i5 4670k'dan daha hızlı render alıyorum. Ne olucak şimdi? Daha fazla verip 4670k alıp daha yavaş render alayım o zaman nasıl olsa AMD sadece oyun için. 

Ben işlemciyi sadece artık yetmemeye başladığı zaman overclock yaparım. Benim için hızın yanında sessizlikte önemli nokta. İntel işlemci alsamda stok soğutucu kullanmam overclock yapmadığım hâlde bile.

İntel işlemciye fazlada 100 lira vermem diyecek kadar paranızı düşünen ancak stok soğutucunun K olmayan modelde yettiğini bile bile işlemci soğutucusuna para kaçırabilen biriyseniz eğer sizin engin mantığınızdan almayayım.

Bu arada render konusunda diğer arkadaş biraz çoşmuş...

Son düzenleme:

Hay ağzını seveyim, sonunda aklı-selim birisi yorum yaptı

İntel işlemciye fazlada 100 lira vermem diyecek kadar paranızı düşünen ancak stok soğutucunun K olmayan modelde yettiğini bile bile işlemci soğutucusuna para kaçırabilen biriyseniz eğer sizin engin mantığınızdan almayayım.

Bu arada render konusunda diğer arkadaş biraz çoşmuş...
1) Ben öyle birşey demedim. İntel işlemci bile alsam stok soğutucu kullanmam dedim.
2) K ibareli bile olmasa stok soğutucunun yeterli soğutmayı yaptığını bildiğim hâlde sessizlik benim için önemli kavram, ben yine soğutucu alacağım yani değişen birşey olmayacak.

Yazdıklarımı düzgün oku, çarpıtma.

1) Ben öyle birşey demedim. İntel işlemci bile alsam stok soğutucu kullanmam dedim.
2) K ibareli bile olmasa stok soğutucunun yeterli soğutmayı yaptığını bildiğim hâlde sessizlik benim için önemli kavram, ben yine soğutucu alacağım yani değişen birşey olmayacak.

Yazdıklarımı düzgün oku, çarpıtma.

Oyunlarda İntel daha performanslı. FX'i en uç noktasına kadar zorladığında yetişemiyor bile. Ancak ekran kartı zaten en önemli husus olmasına karşın online oyunlar işlemciye abandığından anlarsınız farkı.

İşlemciye OC yapıp abanmadığın takdirde ses çıkmıyor onu da sen çarpıtma.

fx x4 4300 

Ben AMD avukatlığı yapmıyorum fakat siz İntel'i yüceltip AMD'yi yerin dibine sokuyorsunuz ben buna tepki gösteriyorum. Bilgisayarı profesyonel amaçlar ile kullanan kaç kişi var? İşlemcinin hakkını veren ve iliklerine kadar kullanan kaç program var? Demem o ki oyun oynayacaksanız ve üst seviye işlem yapmayacaksanız İntel'e o kadar para saçmaya gerek yok AMD her işinizi görür. AMD ile render de alınır oyun da oynanır program da yazılır, siz bunları yapamaz demeye getiriyorsunuz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı