Intel İşlemci vs AMD İşlemci

baturtkr

Hectopat
Intel ve AMD işlemcilerinin yarışlarını herkes bilir. Peki Intel işlemci mi tercih edilmeli, yoksa AMD işlemci mi? Intel işlemcilerin uzun yıllar kullanılmadığı, 4 yılda bir değiştirilmesi gerektiğine dair bir duyum aldım. Ayrıca AMD işlemcilerde ise hız aşırtmanın her işlemci için açık olması da avantaj. Sizce aynı fiyat aralığında Intel işlemci mi, AMD işlemci mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana bana 10 yıl yeterli ise 10 yılda bir değiştirilir. 4 yıl ne alaka?

Üstadım onu al bunu al diye bişey söylemeyeceğim, tercih meselesi. Ben tercihimi amd den yana kullandım.Benim başımın etini çok yedi kuzenlerim. Yarısı intel yarısı amd. Biraz bütçenle de alakalı bir durum bu. İntel amd ye göre oyunlarda biraz daha yüksek fps verse de amd nin ryzen 5 2600 ve Ryzen 7 serilerinde intele yaklaştığını gördüm izlediğim videolarda. Dediğim olay doğruymuş intel sürekli soket değiştiriyormuş, ama amd yine technopat ta okuduğum bir konuda uzun süre am4 soket kullanacakmış, bu da demek oluyor ki uzun yıllar boyunca upgrade şansımızın önünü amd açık tutuyor. Benim edinebildiğim bilgiler bunlar. Yardımcı olabilmişimdir umarım. Yani demem o ki intel de oluuuur amd de, tercih senin.

Tipik Iphone Samsung muhabbeti gibi kağıt üzerinde hep Ryzen önde gibi duruyor uygulamada İntelciler daha memnun gibi hayatından. Ama bende yeni PC toplasam Ryzen seçerdim şuan için tek sıkıntısı yeni işlemciler eski anakart BİOS nasıl güncelleyecem RAM lerim uyumlumu TDP sıkıntı çıkarırmı flan bunların karışıklığı var bunlarda tam olarak yerine oturursa sıkıntı kalmaz 2020 ye kadar soket yapısı aynı nede olsa. Ayrıca fiyat olarakta işlemcilerde anakartlarda AMD kanadında daha kullanıcı yanlısı gibi.

AMD aldım 4 ay zaman kaybı yaşadım, üstüne 700 TL'mden oldum. AMD kesinlikle tavsiye etmem. İntel aldım kafam rahat.

Intel Mercedes, AMD BMW gibi benim gözümde. Mercedes alır biner gezersin konforu lüksü vardır. BMW alırsın modifiye eder sök tak yapar güçlendirir uğraşırsın. Sokakta da rahat rahat yanlarsın. Intel bilgisayarsa dediğini yapar komut vermeden hareket etmez. AMD kız gibidir trip atar ilgi ister :D

Düşük bütçeli bilgisayar toplayacaklar AMD almalı bence. Çünkü fiyat performans oranı Intel’e göre daha iyi. Ama 4000 lira ve üstü bi pc toplayacaksanız eğer kesinlikle Intel’i öneririm.

Intel ve AMD işlemcilerinin yarışlarını herkes bilir. Peki Intel işlemci mi tercih edilmeli, yoksa AMD işlemci mi? Intel işlemcilerin uzun yıllar kullanılmadığı, 4 yılda bir değiştirilmesi gerektiğine dair bir duyum aldım. Ayrıca AMD işlemcilerde ise hız aşırtmanın her işlemci için açık olması da avantaj. Sizce aynı fiyat aralığında Intel işlemci mi, AMD işlemci mi?
intel

Geri
Yukarı