AMD İşlemciler Isınıyor mu?

AMD işlemciler eskiden ısınıyordu şimdi ısınmıyor AMD işlemciler, yalnız mimari olarak eskidiği için artık alınması doğru değil. Zen mimarisi beklenmeli. Ayrıca AMD elektrik faturasına o kadar da etki etmez, sallamayın.
Eski işlemcilerine termal macun bile sürmeden stok fanla kullanırdım. Isınma sorunu olmazdı.

AMD işlemci, çok ısınıyor çok elektrik harcıyor diyorlar bu doğru mu ? Daha önce hiç amd işlemci almadım.

Önemli olan senin soğutma sistemin ve bilgisayarını düzgün kullanmandır.
Kasanın bulunduğu ortam ve kasa içi hava sirkülasyonu iyi değilse İntel de Isınır AMD de.
Hele bir de kasayı hor kullanıyorsan ve kasa içi toz ve pislikle doluysa ısınma dahil her türlü belayı bekleyin o kasadan.

Burada daha çok önemli olan mimaridir tabi ki de.
İntel Skylake kod adlı 14nm üretimli işlemcileriyle büyük bir çıkış yakaladı.
AMD şu anda FX işlemcilerini kullanıyor ve 32nm üretim alt yapısıyla üretiliyor.
Sizin anlayacağınız AMD biraz geride.
AMD, önümüzdeki yıl Zen mimarili 14nm yeni işlemcilerini piyasaya sürecek. O zamana kadar bekleyebilirseniz, bekleyin derim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı