AMD İşlemciler mi yoksa Intel işlemciler mi daha iyidir?

Oyun performans sistemlerinde bütçe sınırlıysa genellikle AMD kullanılır, iş görür, İntel daha iyidir, kalitelidir ama aradaki fiyat ve performans farkıda ortada.

Çok aşırı üst düzey bir bilgisayar toplamayacaksan AMD derim. Bu benim kişisel düşüncem eğer neden diye soracak olursan İntel'e vereceğin paranın yarısını AMD'ye versen kalan parayıda ekran kartında kullansan, intele verip daha kötü ekran kartı almandan iyidir. Yani birazda bütçeye bakıyor. Ben parayı savurmak istemiyorum dersen fiyat/performans oranı yüksek olan AMD işlemcilerini tercih edip kalan paranı ekran kartına ayırabilirsin. Tabi render yapmayacaksan :)

Genelde herkes Intel pahalı olduğundan veya oyun logolarında onu gördüğünden paran varsa Intel al diyor, bu hep değişir eskiden beri 2 büyük işlemci üreticisi vardı Intel ve AMD. Bugün duvara toslayan AMD olursa yarın Intel olur, ekran kartlarında da böyledir, o kadar övdüğünüz NVIDIA bu sefer duvara tosladı Titan Z. R9 295X2 hala kral. Rengini sevmekten veya ondan bundan diye Intel seçilmez, AMD taraftarı değilim, bazı modellerde AMD üstün bazı modellerde Intel üstündür.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı