AMD işlemcili sisteme macOS kurulur mu?

dogugndzz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bilgisayarıma OS X El Capitan kurmak istiyorum. Ancak AMD olduğu için kurulur mu ya da kurulmaz mı bilmiyorum. İllaki El Capitan olacak diye de bir kesin kararım yok. Hangisi daha uyumlu olursa o olur.

Sistemim:
  • 4 GB RAM
  • ASUS R7 265 Ekran Kartı
  • AMD FX 8320 3.5 GHz İşlemci

300 GB HDD'ye kurmayı düşünüyorum.

Hangi macOS X sürümü benim için uygundur ve nasıl yükleyebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

AMD işlemcili bir bilgisayara macOS kurmak biraz uğraştırır. Çünkü macOS için gerekli AMD kernel dosyasını bulmalısınız. Ayrıca baktığım birkaç sitede AMD işlemcili bilgisayarlara kurulum yapmak için 10.11'den sonrasında Enoch Bootloader kullanılmış. Ki bu da bildiğim kadarıyla UEFI önyükleme yapan bir bootloader değil. Clover ile yükleme yapılabilir mi bilmiyorum, ama bir kernel dosyası şart.
Belirttiğiniz işlemci için eğer Sierra uyumlu kernel dosyası varsa 10.12.2'yi kurmayı deneyebilirsiniz. En güncel sürümü macOS Sierra 10.12.2.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı