AMD işlemcili vs Intel işlemcili Victus

Bütçe
22500
Daha fazla  
Merhabalar iyi sosyaller bu iki laptop arasında kaldım. Sizce hangisi alınmalı? İkisi arasında kalmamın sebebi ise Victus laptopların işlemcilerinde watt düşürme yapıldığını duydum. Watt düşürmeyi (ismini tam bilmiyorum) bir program aracılığıyla kırabiliyormuşuz fakat sadece Intel işlemciler için geçerliymiş. O sebepten Intel almayı düşündüm. Bu bilgi doğru mu? Ayrıca bu linklerdeki ürünlerin daha ucuzunu ben bulamadım. Daha ucuzunu bulmak için yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı?

1:

2:

Teşekkür ederim.

Güncelleme: Daha ucuza AMD işlemcili laptop'un 16 GB RAM'li versiyonunu buldum.

Link:

AMD olanı yapıştırın geçin.

Bence Intel olanını alın onda 16 GB RAM var. Sanallaştırmayı kullanacaksanız zaten Intel alacaksınız.

Nasıl yani? Sanallaştırmayı AMD ile de kulanabilir.
İkisi arasında önemli bir fark vardır. Intel işlemciler kullanılırken, önce sanallaştırma modunu etkinleştiren bir yazılım (Virtual Machine Monitor/Manager, VMM) çalıştırılır. Yöneticiler daha sonra yalnızca VMM aracılığıyla çalışır ve sanal makineler oluşturur. AMD kendi Direct Connect teknolojisini kullanır.

@Ömer4872 bomboş, menfur yorumlarınızı kendinize saklayın. Sadece yanlış bilgilendirmeler içeriyor. Konuda AMD işlemcili olan bilgisayarın 16 GB RAM'e sahip olduğu görülüyor. Ekran kartı bakımından da daha iyi ve fiyatı da daha uygun. Ayrıca Ryzen mobil işlemciler ekseriyetle intel mobil işlemcilerden daha iyi bir performansa sahiptir.

Yeni konular

Geri
Yukarı