Intel vs AMD işlemcili laptop

Kerem9

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600h veya Ryzen7 5800H 3060 ekran kartlı Lenovo Ideapad'lerden almayı düşünüyordum. Dün bir indirim gördüm ve linkini koyacağım laptopu aldım. Arasında 2-2.5 binlik fark vardı ama alırken ASUS ve 240 Hz olsun diye onu tercih edeyim dedim fakat aldığım laptopun işlemcisi Intel i7 11370h ve Intel işlemciler hakkında pek bir fikrim yok. Sanırım çekirdeği azmış fakat tekli performansı daha iyiymiş Ryzen'a göre. Orta derece oyunlar ve derslerim için kullanacağım bu arada bu laptopu. Bu Intel işlemcinin Ryzen'a göre avantajı ve dezavantajları ne olur acaba? ( aradaki fiyat farkı problem değil. )

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 5 5600h veya Ryzen7 5800H 3060 ekran kartlı Lenovo Ideapad'lerden almayı düşünüyordum. Dün bir indirim gördüm ve linkini koyacağım laptopu aldım. Arasında 2-2.5 binlik fark vardı ama alırken ASUS ve 240 Hz olsun diye onu tercih edeyim dedim fakat aldığım laptopun işlemcisi Intel i7 11370h ve Intel işlemciler hakkında pek bir fikrim yok. Sanırım çekirdeği azmış fakat tekli performansı daha iyiymiş Ryzen'a göre. Orta derece oyunlar ve derslerim için kullanacağım bu arada bu laptopu. Bu Intel işlemcinin Ryzen'a göre avantajı ve dezavantajları ne olur acaba? ( aradaki fiyat farkı problem değil. )

Çok çekirdek te gerçekten zayıf. Şashen bu kadar verip almazdım. Sırf ASUS diye değmez, ASUS diye TUF FX506 ve A15 serisini alanların %90'ı pişman.

Normalde 11800h daha iyi ama bu model 11370h ve kendisi 4 çekirdek o yüzden Ideapad daha iyi olur.

AMD işlemcili Lenovo Intel işlemcili ASUS'u paramparça eder, epey üzerinden karşılaştırabilirsiniz

Hocam 3060 gibi bir ekran kartında ideal olan 144Hz diye düşünüyorum. 240Hz anca valaroant gibi basit oyunlarda o kadar FPS verir. Ben olsam daha uyguna idepadi seçerdim AMD daha çok performans verirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı