AMD işlemcisinin stok soğutucuya yapışması

Tehlikeli sıcaklıklara çıkmadığı sürece böyle bir ihtimal çok zayıf hocam. Pinler niye yamulsun? Sıcaklık sadece termal macunu sıvılaştıracak.
Sıcaklık arttığında pinler daha kolay eğiliyor. Bu yöntemi deneyip yamultan birkaç kişi görmüştüm.

Son düzenleme:
Ya ben olayı anlayamadım. Şimdi anakarta işlemcin takılıydı, bunun da üstünde soğutucu vardı, sen soğutucuyu sökerken işlemciyi de anakarttan mı söktün? Anakartta bulunan işlemci klipsini açmadan bunu nasıl yaptın anlayamadım.

İnce bir dikiş ipliğini araya sokarak çıkarmayı deneyin. Macunu fazla dağıtmamaya ve elinize bulaştırmamaya dikkat edin. Eğer telef olursa bir de macun almak durumunda kalırsınız. Sonra kilit kolunu kaldırıp yerine koyun. Bir köşesinde kare şeklinde diğerlerinde üçgen şeklinde gedik var. O yöne dikkat ederek yerine koyun ve kilidi tekrar kapatın.

Bir dahaki sefere 10-15 dk stres testi çalıştırdıktan sonra sökün.

Ya ben olayı anlayamadım. Şimdi anakarta işlemcin takılıydı, bunun da üstünde soğutucu vardı, sen soğutucuyu sökerken işlemciyi de anakarttan mı söktün? Anakartta bulunan işlemci klipsini açmadan bunu nasıl yaptın anlayamadım.

Çıkabiliyor benim konuma bak mesela.

Amd işlemciler sökerken soğutucuyla birlikte geliyor çoğu zaman, kilit sistemi intel kadar sağlam değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı