AMD Kartlarında Ray Tracing Özelliği Çıkar mı?

Omagah

Decapat
Daha fazla  
Baktığımda genelde NVIDIA firması oyunlarla anlaşma yaptığı için Ray Tracing özelliğinin aktif olduğunu düşünüyorum ama yine de sormak istiyorum. Sizce AMD kartları için Ray Tracing özelliği çıkar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çıkacak mı onu bilemem ama RT teknolojisinin performansı nasıl etkilediğini görünce bence gelmesini istemeyeceksiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çıkacak mı onu bilemem ama RT teknolojisinin performansı nasıl etkilediğini görünce bence gelmesini istemeyeceksiniz.
Sadece 400FPS fark var hocam bir sey olmaz.

Ray Tracing, FPS düşürüyor neden gelmesini istiyorsunuz ki? Yani oyunların grafikleri zaten hergün geliştiriliyor. Ne gerek var ekstra bir özelliğe? Bu arada oyunlarda grafikler gelişirken FPS öyle göze batacak bir şekilde düşmüyor ama örneğin RTX serisi bir kartla RT kapalı bir şekilde 100 FPS alıyorsan RT'yi açtığında bu FPS 50- 60 civarına düşer. Yani bana göre RT aşırı gereksiz bir teknoloji.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı