AMD Kuzey köprüsü ısısı sorunu

lad_7777

Hectopat
Daha fazla  
Konu başlığında da belirttiğim gibi kuzey köprüsü (North Bridge) fazlasıyla ısınıyor.İşin duayenlerinden çözüm önerisi bekliyorum. Sistem özellikleri;

AMD-FX8350
2x4 GB - 8 GB 1600 RAM
R9 270x 4GB ekran kartı
Thermaltake Water 3.0 işlemci sıvı soğutma
750 W +80 Plus Power
MSI 970A G43 Anakart

İlk başta Hwinfo64 testinde Anakart Auxiliary yazan muhtemel kuzey köprüsüdür diye düşünüyorum. Yanlışlık varsa söylerseniz sevinirim.
Hwinfo64 ile sıcaklık takibi yaptım. GTA 5 de ısı değeri hızla 60-70-80-90 derken 5 dakika sonra 100 dereceye geliyor ve o an oyun kasmaya başlıyor 5 saniye kadar sıcaklığı düşürmek için hız kesiyor 92 dereceye geliyor rahatlıyor oyun ve 1 dakikada bir aynı olay tekrar etmeye başlıyor. Dün kuzey köprüsünü söküp termal macunu yeniledim değişen bir şey olmadı. Anlamadığım önceden bu sorun yoktu overclock da yapılmadı. Kasa havalandırmasında da sıkıntı yok.
Gelelim sorulması gerekenlere
1- Hwinfo64 programında gösterilen Auxiliary kuzey köprüsü sıcaklığı mıdır ?
2- Kuzey köprüsü termal macun yenilenmesine rağmen neden bu kadar ısınır ?
3- Kuzey köprüsünün ısınmasına neden olan virüs veya yazılım sorunu olabilir mi ? ( Virüs taraması yapıldı Combofix yapıldı sorun yok )
4- Bu anakarta uygun kuzey köprüsü soğutucusu nerden bulabilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
aynısı bende de var ama seninki gene iyi benim ki, hem cpu hem de anakart aşırı ısınmada pc kapanıyor. sıcaklığı 50 60 derece olunca kapanıyor ne yapmam gerekiyor
Msi 970 gaming anakart
amd fx 8370 cpu (wraith cooler)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı