Asus M5A97 r2.0 Evo Kuzey Köprüsü Sıcaklık Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

jinsystem

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
modelist
Arkadaslar kullanmış olduğum Asus anakartın kuzey köprüsü çok ısınıyor.
Buna çare olarak kuzey köprüsünün üzerine ızgara ve fan takmak istiyorum.
Lakin kendinde olan pasif sogutucunun pin girisleri yok. Üzerine yaptırılmış gibi görünüyor. Eğer ben bu pasif soğutucuyu sökersem ve pin girişleri gercekten yoksa yeni alacağım soğutucuyu nasıl anakarta takarım ? Hadi takamadım diyelim pasif soğutucuyu yerine nasıl ve neyle yapıştırırım tekrardan ?

Şu an da Fan Xpert programında anakart sıcaklığını 32 olarak gösteriyor (boştayken).
ama oyun esnasında el değmiyor ve ısıdan dolayı altındaki jel mi artık yada macun mu gevşeyerek pasif soğutucunun yerinden oynamasına sebep oluyor. Elle hafif bastırdığım zaman anlaşılıyor sanki biraz daha ısınsa pat diye düşecek gibi :) ve buda beni rahatsız ediyor.
Bu sebeptendir çabalarım :)

yan kapağa bir fan daha eklerim artık yapacak bir şey yok gibi pek fazla

Son düzenleyen: Moderatör:
şuan da Fan Xpert programında anakart sıcaklığını 32 olarak gösteriyor (boştayken).
ama oyun esnasında el değmiyor ve ısıdan dolayı altındaki jel mi artık yada macun mu gevşeyerek pasif soğutucunun yerinden oynamasına sebep oluyor. Elle hafif bastırdığım zaman anlaşılıyor sanki biraz daha ısınsa pat diye düşecek gibi :) ve buda beni rahatsız ediyor.
Bu sebeptendir çabalarım :)

yan kapağa bir fan daha eklerim artık yapacak bir şey yok gibi pek fazla
Anakartında sorun yok kardeşim. Rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsin. Amd sistemlerde kuzey köprüsü ısınması normal birşey. Gönlün rahat olsun. Anakartında sorun yok :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı