AMD laptop oyunlarda düşük performans

Tunahan Tarhan

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle. Dün dizüstü bilgisayarımı Windows 8.1'e formatladım ve tüm driverları vb. yükledim. Fakat AMD driverini yükledikten sonra Crimson ayarlarından sisteme gelince gelişmiş grafik ayarları çıkmıyor. Onun yerine tercihler bölümünden ek ayarlar seçeneğine girdiğimde açılan bölümden uygulama ve oyunları yüksek performansa alıyorum. Ama aklıma takılan iki soru var. Birincisi bu yaptığım yöntem ile oyunları AMD GPU ile açabilir miyim, ikincisi yaptığım yöntem doğruysa sistemimin yettiği oyunda bile neden kasma sorunu yaşıyorum?

Sırasıyla yaptığım aşamalar şu şekilde:
1.PNG
2.PNG
3.PNG
3.PNG
4.PNG
5.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımın zayıf, hangi oyunlarda nasıl sonuç alıyorsun? Windows 10 yerine 8.1 kurman programdaki kimi ayarları kullanmanı engelliyor olabilir. En güncel Windows 10 sürümü, oyunlarda en iyi sonucu verir. Bunun dışında donanım seviyesi de tüm ayarlara erişmeni engelliyor olabilir.

Sistemim bu. LoL'de oyun başında fps en düşük ayarlar ve 1366x768 çözünürlükte 280'e bile çıkıyor fakat oyun devamında ortalama 35-55 arasında devam ediyor. CS:GO'da ise ortalama 20-40 fps arası alıyorum. Windows 7 ve Windows 10 da denedim fakat sonuç aynıydı.
x.PNG

Ben Windows 8.1'e geçince fark ettim. Windows 10'da son sürücüyü kullanabiliyorken;Windows 8.1 de 2017 sürücüsü en son sürücü olarak gözüküyor. Sanırım destek bitti.

En yüksek FPS değerinin çok bir önemi yok. Ortalama 100FPS alırken oyunun belli bir dakikasından sonra 30-40 seyrediyorsa ısınma sorunu olabilir. Başlangıçta da 40 civarında geziyorsa sistem o kadarını kaldırıyor demektir. MSI Afterburner ile ısı ve kullanım değerlerini paylaşırsan daha iyi anlaşılır durum.

Ben Windows 8.1'e geçince fark ettim. Windows 10'da son sürücüyü kullanabiliyorken;Windows 8.1 de 2017 sürücüsü en son sürücü olarak gözüküyor. Sanırım destek bitti.
o zaman Windows 10 mu yapmam lazım :kararsız: İki hafta önce zaten Windows 10'dan Windows 7'ye geçiş yaptım ama bi sonuç alamayınca dün Windows 8.1'e formatladım.
En yüksek FPS değerinin çok bir önemi yok. Ortalama 100FPS alırken oyunun belli bir dakikasından sonra 30-40 seyrediyorsa ısınma sorunu olabilir. Başlangıçta da 40 civarında geziyorsa sistem o kadarını kaldırıyor demektir. MSI Afterburner ile ısı ve kullanım değerlerini paylaşırsan daha iyi anlaşılır durum.
Aslında dizüstü bilgisayarım çok ısınıyor fakat yeni açılmış ve soğukken bile dediğim gibi 280 ile başlıyor ve oyun devamında 40-45-55 civarında devam ediyor. Benim tek isteğim bunu 60'a sabitlemek. Hem LoL,hem CS:GO için :( Dediğin MSI uygulamasını da indirip deneyeceğim ve sonuçları yazacağım buraya. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı