AMD mi yoksa Intel mi?

DDR4 alacak parası olan adam neden AMD alsın ? Az kaldı AMD yeni işlemci serisini yayınlayacak. O zamana dek Intel daha iyi (Tabi her sistemde olacak kadar değil). "enesozten" Kardeşim yüksek çözünürlükte(Örneğin Full HD) bu kadar fark oluşması imkansız. Videoyu tam izlemedim adam hızlı konuşuyordu pek anlamadım ama çözünürlükten bahsetmedi. Çözünürlük 1920x1080 ise anca 1-2 FPS fark oluşur. Eğer 1024x720 gibi düşük çözünürlükler işin içine girerse 10-23 FPS fark oluşur.

:saçma::saçma::saçma:

Amd yapdıda bizmi göremedik? İntel-den iyisini yapıb ortalığı kızıştırmasını öyle bekliyorum ki bilemezsiniz. Amd yapsında onuda övelim. :D

AMD kaç yıldır APU haricinde işlemci serisi çıkarmıyor. İntel ise i7-5960X'i çıkardı. AMD bomba gibi gelecek. 1 yada 2 yıl sonra AMD yine Intel'i geçecektir. Zamanında AMD 64-bit mimarisini çıkardığında Intel gerek yok diyordu. Neyse ki aynısını AMD yapmadı. DDR4'e gerek yok DDR3 yeterli demedi :p

İntel çok pahalımı? Kendime 1000tl-ye i3 4130-lu güzel (ekrankart-sız) sistem toplamışım, sorunsuz ve upgrade-e açık. Ne yapmalıyım? 32nm eski mimariye-mi para vermeliydim?
2016-ya ve ne kadara yeterse yetsin, sonra takviye yaparım.
En azından FX6300-den performanslı işlemcim var.

Son düzenleme:
@Zaur İntel fanboyu değilsin ama onun gibi davranıyorsun.Amd'yi kötülemekte üstünüze yok.

İntel sonsuza dek en iyisi olmiyacaktır.Amd 1-2 yıl içerisinde yeni seriler çıkarıcaktır.

Bunu neye göre söylediniz çok merak ettim ? Apu sistem bütçesi olmayanlar için önerilir ve Amd Apu sistemlerde gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı