AMD mi ? Yoksa INTEL mi ?

Doksan

Hectopat
Sistemin diğer parçaları;

BF4 gibi oyunları yüksek grafiklerde oynamayı, AutoCAD gibi programları kullanmayı düşünüyorum. Aşağıda 2 Seçenek vereceğim sizce hangisini seçmeliyim veya başka bir öneriniz varsa yazabilirsiniz. Ayrıca birde maks. 200 TL PSU'suz kasa önerirseniz sevinirim.

İntel Set;

AMD Set ;

Uzun zamandır para biriktiriyorum. Yakında alacağım. Lütfen ciddi yorumlar atın.

Son düzenleyen: Moderatör:
FX 8320 yaparak İntel tarafında hem anakart hem işlemciden artan parayı ekran kartına yatırabilirsin. GTX 770 veya R9 280X yapabilirsin. Monitörü zamanında araştırmıştım hep sallanma sorunundan şikayet ediyor kullanıcılar, öncelikle yerinde görmeni tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve anakarttan kısıp ekran kartına abanabilirsiniz. AMD tarafından M5A9 R2.0 + FX 6300 alabilirsiniz mesela. Yanına da R9 280X ya da GTX 770.

Öncelikle teşekkürler, Vatan bilgisayarın mağazasında bütün 23" monitörlere baktım. Tepkisi 1 ms olduğu için bunu tercih ediyorum. Sallanması çok problem yaratır mı bilmiyorum ama görüntü kalitesi falan hepsini tek tek izledim oyun videosu açmışlardı. En çok bu hoşuma gitti.

SLI ve CF biraz sorunlu işler hiç girmemekte fayda var. GTX 760 şu an yeter, GTX 770 daha çok yeter ve daha uzun süre seni idare eder. Yetmediği yerde satıp yenisini alırsın.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı