AMD ne yapmaya çalışıyor?

Gayet de dogru konusmus bu arada. Keske zamaninda 6600 alacagima 2060 alsaydim. Kendiniz sorunsuz kullaniyorsunuz diye bu kartlar sorunsuz olmuyor. NVIDIA alinca kafan rahat oluyor bu bir gercek yani. Bos yere tartismaya gerek yok parasi olan insanin AMD ile derdi olmaz. He bugün AMD ekran karti pazarindan cekilse dedigin gibi NVIDIA daha cok oksar bizi. Ama driverlar olsun, optimizasyon, stabilite olsun bunlari beceremiyor AMD.

NVIDIA içinde sorunsuz diyemeyiz ama teknoloji şans işidir her zaman ben şahsen 6000 serisinde WattMan yaşamadım aldığımada pişman değilim iyi ki almışım AMD diyorum.

Gayet de dogru konusmus bu arada. Keske zamaninda 6600 alacagima 2060 alsaydim. Kendiniz sorunsuz kullaniyorsunuz diye bu kartlar sorunsuz olmuyor. NVIDIA alinca kafan rahat oluyor bu bir gercek yani. Bos yere tartismaya gerek yok parasi olan insanin AMD ile derdi olmaz. He bugün AMD ekran karti pazarindan cekilse dedigin gibi NVIDIA daha cok oksar bizi. Ama driverlar olsun, optimizasyon, stabilite olsun bunlari beceremiyor AMD.

NVIDIA destek kesmese en iyisi o olur, eski kartlarını birden desteğini kesebilecek bir firma. Her firma hata veya sorunlu ürün çıkarır. Parası olan NVIDIA alır yanlış bir cümle, Aynı fiyat ile rakip model kartlar neredesye aynı sen git 18 bine RTX 4060 Ti al ben gideyim 16 bine RX 7700 XT alayım. 2bin TL'den parasız mı oluyorum.

NVIDIA içinde sorunsuz diyemeyiz ama teknoloji şans işidir her zaman ben şahsen 6000 serisinde WattMan yaşamadım aldığımada pişman değilim iyi ki almışım AMD diyorum.
WattMan yasamadim bende. Ama oyunlarda cokca sikinti cikardi bana. Teknoloji isi sans isi orasi dogru zaten. Ama AMD kullanipta sorun yasayanda cok fazla var yasamayanda. Benim arkadasta sikintisiz kullaniyor. AMD kartlarda sorun yasayip yasamamak sans isi bana gore. WattMan hatasindan bahsetmiyorum bu arada. Genellikle PSU kalitesizliginden oluyor WattMan hatalari. Fakat tek sorun WattMan olsa keske.

İkisi de aynı şeye hizmet ediyor. :)

Dostum değil işte neden anlamıyorsun. Bak sana sürüm olarak söyleyeceğim mesela.

DLSS 3 sürümü içinde Frame generation var ya FPS 2X katına çıkıyor hani bu sürüm'de bu kullanıldı.
FSR 3 sürümünde'de bu kullanılacak ve kıyaslama bunun üstüne olur

FSR 3 ile DLSS 4 çıkınca DLSS 4 daha ne yapacağını bilmiyoruz belki 3kat FPS verecek. Aynı olmuyor bu sefer
Ben gidip FSR 3 ile DLSS 4 nasıl karşılaştırırım bu sefer senin mantık saçma.
FSR 4 çıkar yine DLSS 4'ün yaptığı şeyleri yapınca anca rakibi olabilir.

Oldu ben RTX 3060 Ti ile RTX 4060 Ti aynı diyeyim o zaman.

NVIDIA destek kesmese en iyisi o olur, eski kartlarını birden desteğini kesebilecek bir firma. Her firma hata veya sorunlu ürün çıkarır. Parası olan NVIDIA alır yanlış bir cümle, Aynı fiyat ile rakip model kartlar neredesye aynı sen git 18 bine RTX 4060 Ti al ben gideyim 16 bine RX 7700 XT alayım. 2bin TL'den parasız mı oluyorum.
Valla orasi tercih meselesi. Saf performans her sey degil benim gozumde. Tercih edene de saygi duyarim sorunsuz kullaniyorsa ne mutlu ona. Daha dusuk fiyata daha iyi performans aliyorsun sonucta. Fakat sorun yasamayacaginin garantisi yok ki. Ben ileride ekran karti aldigimda kesinlikle ve kesinlikle AMD kart tercih etmeyecegim. Sorunuza gelirsek hayir parasiz olmuyorsunuz. Fakat demeye calistigim o degildi. 7700XT, 4070 rakibi bir kart. 18.5 civarlarina da 4070 bulunabiliyor. Sahsen 2-3 fazla verir 4070 tercih ederim.

Dostum değil işte neden anlamıyorsun. Bak sana sürüm olarak söyleyeceğim mesela.

DLSS 3 sürümü içinde Frame generation var ya FPS 2X katına çıkıyor hani bu sürüm'de bu kullanıldı.
FSR 3 sürümünde'de bu kullanılacak ve kıyaslama bunun üstüne olur

FSR 3 ile DLSS 4 çıkınca DLSS 4 daha ne yapacağını bilmiyoruz belki 3kat FPS verecek. Aynı olmuyor bu sefer
Ben gidip FSR 3 ile DLSS 4 nasıl karşılaştırırım bu sefer senin mantık saçma.
FSR 4 çıkar yine DLSS 4'ün yaptığı şeyleri yapınca anca rakibi olabilir.

Oldu ben RTX 3060 Ti ile RTX 4060 Ti aynı diyeyim o zaman.
İşte dostum 3060 TI ve 4060 TI aynı zaman aralığında çıkmadı. Neyse ikimiz de ne kadar konuşsak birbirimize laf anlatamayacağız. :)

Vallahi orasi tercih meselesi. Saf performans her şey degil benim gozumde. Tercih edene de saygi duyarim sorunsuz kullaniyorsa ne mutlu ona. Daha dusuk fiyata daha iyi performans aliyorsun sonucta. Fakat sorun yasamayacaginin garantisi yok ki. Ben ileride ekran karti aldigimda kesinlikle ve kesinlikle AMD kart tercih etmeyecegim. Sorunuza gelirsek hayir parasiz olmuyorsunuz. Fakat demeye calistigim o değildi. 7700XT, 4070 rakibi bir kart. 18.5 civarlarina da 4070 bulunabiliyor. Sahsen 2-3 fazla verir 4070 tercih ederim.

Her firmanın kendine göre alıcısı var, Firma marka ile değil model ile karşılaştırlır.

18.5 olan ekran kartı farklı bir marka ekran kartı ve en düşük o ekran kartı var. İleride sorun çıkarsa ucuz diye bunun garantisini'de kimse veremez. Teknoloji şans işi aynı işlemci silikonu gibi.

Geri
Yukarı