NVIDIA ne yapmaya çalışıyor?

2023 yılındayız.
Ekran kartları sence VRAM'e göre mi karşılaştırılıyor çıkın bu kafadan artık.

Şaka gibi yorum yapıyorsunuz vallahi. Herkes sabah akşam hayatsız gibi oyun oynamıyor. İş, tasarım, yapay zeka ve 3D render için kullananlar için de VRAM oldukça önemli.

AMD'nin böyle bir planlaması yok adamlar öncelikle genel kitleye hitap ediyor üst sınıfa değil.

Böyle bir planın yok iken de piyasayı domine edemezsin ama. Ayrıca dediğini yapsa çoktan daha düşük kartların çıkması lazım hala tek çıkan 7900XT ve 7900XTX bunlar mı genele hitap ediyor. 6000 serisinde F/P ürünlerini sunabildi. 6900XT 3080 10GB olan modelde 4K da üzerine çıkıyordu 3080 Ti ile de yarışıyordu şimdi en iyi modeli 4080 le ancak daha 4080 Ti saymıyorum bile aynı mantığı daha düşük kartlarda da gösterirse 7000 serisi AMD için iyi olmaz.

Böyle bir planın yok iken de piyasayı domine edemezsin ama. Ayrıca dediğini yapsa çoktan daha düşük kartların çıkması lazım hala tek çıkan 7900XT ve 7900XTX bunlar mı genele hitap ediyor. 6000 serisinde F/P ürünlerini sunabildi. 6900XT 3080 10GB olan modelde 4K da üzerine çıkıyordu 3080 Ti ile de yarışıyordu şimdi en iyi modeli 4080 le ancak daha 4080 Ti saymıyorum bile aynı mantığı daha düşük kartlarda da gösterirse 7000 serisi AMD için iyi olmaz.

Dostum adamlarda biliyor üst sınıfa sağlam kart çıkaramayacak, istesede istemesede şu anda piyasayı domine etmeyi değil öncelikli olarak giriş-orta segment kullanıcı hedef alıyorlar, bir açıklamalarında isteseler 4090 ile rekabet edecek güçte GPU çıkarabiliriz fakat satmayacağını bildiğimiz için yapmaktan vazgeçtik dediler.

Dostum adamlarda biliyor üst sınıfa sağlam kart çıkaramayacak, istesede istemesede şu anda piyasayı domine etmeyi değil öncelikli olarak giriş-orta segment kullanıcı hedef alıyorlar, bir açıklamalarında isteseler 4090 ile rekabet edecek güçte GPU çıkarabiliriz fakat satmayacağını bildiğimiz için yapmaktan vazgeçtik dediler.

Doğru diyorlar AMD'yi NVIDIA'dan ayıran tek şey kullanıcı dostu olmasıdır adam 4090 gücünde ekran kartı çıkarıp onu neredeyse yarı fiyatına satması lazım öyle yaparsa anca rekabet edebilir.

Bence AMD'nin ilginç bir biçimde 4080 ile yarışan 7900 XTX kartını 4080 ile büyük bir fiyat farkı olmadan satmaması lazım. Genel tüketici olarak aradaki 200 dolarlık fiyat farkını DLSS 3 ve RTX gibi özellikler için verilebilir duruyor. Bir de adı sürücü konusunda kötüye çıktığından bunu telafi etmek için satış oranlarını arttırması lazım.

1-2 senede piyasa egale edecek diyordu arkadaş onun için yazdım ben onu bunu yapmadan NVIDIA egale edemezsin diye. Ayrıca 7900XT ile 4070 Ti fiyatları da birbirlerine çok yakın AMD'nin daha uygun fiyatlı olması lazım daha fazla öne çıkabilmek için.

Yeni konular

Geri
Yukarı