AMD ne yapmaya çalışıyor?

@Nor0 ben wattman almayı mavi ekran almaya yeğlerim dediğim gibi kaç tane 4070ti mavi ekran driver sorunu gördüm ondan 7900xt aldım. Ancak son yaptıkları hiç de hoş değil. Bunlar eleştirilecek şeyler

İşte dostum 3060 Ti ve 4060 Ti aynı zaman aralığında çıkmadı. Neyse ikimiz de ne kadar konuşsak birbirimize laf anlatamayacağız. :)

İsterse aynı gün'de çıksın ne olacak aynımı olacak, içindeki kullanılan donanım vs farklı yine rakibi olmayacak aynı tarih aralığın'da çıktı diye ben ikisini nasıl karşılaştırırım?

Vallahi orasi tercih meselesi. Saf performans her şey degil benim gozumde. Tercih edene de saygi duyarim sorunsuz kullaniyorsa ne mutlu ona. Daha dusuk fiyata daha iyi performans aliyorsun sonucta. Fakat sorun yasamayacaginin garantisi yok ki. Ben ileride ekran karti aldigimda kesinlikle ve kesinlikle AMD kart tercih etmeyecegim. Sorunuza gelirsek hayir parasiz olmuyorsunuz. Fakat demeye calistigim o değildi. 7700XT, 4070 rakibi bir kart. 18.5 civarlarina da 4070 bulunabiliyor. Sahsen 2-3 fazla verir 4070 tercih ederim.

Sorun yaşamadıysan fanboyluktan başka bir şey değil sizinki kusuruma bakmayın hocam.

@Nor0 ben WattMan almayı mavi ekran almaya yeğlerim dediğim gibi kaç tane 4070 Ti mavi ekran driver sorunu gördüm ondan 7900XT aldım. Ancak son yaptıkları hiç de hoş değil. Bunlar eleştirilecek şeyler.

Pekl NVIDIA'nın yaptığı şeyler çok mu hoş? Kendini tekel sanıpta ekran kartlarının vramlarini kısıp 3070 gibi 4 k oyun açacak bir karta sırf 2K da kalsın diye 8 GB VRAM koydu adamlar ama size nasıl olsa satacak adamlar.

Orası için daha çok beklemeliyiz. Yeni gelecek AC: Mirage bile DLSS veya FSR desteklemeyecek.😒

Mesela örnek sen ekran kartı alıyorsun ama içindeki koyulan donanım kendiliğinden açılmıyor.
Bunun için insan gücüne yazılım Entegre'ye ihtiyaç var. DLSS 3 80 oyunda kalırsa DLSS 4'te sadece RTX 50 serisine özel olursa mesela ne dersin? Düşüncelerin ne olur?

@Nor0 ben NVIDIA övmedim ki mavi ekran zaten WattMan'dan çok daha kötü bir şey daha bugün 4070 Ti ile ilgili konu açıldı. Ancak NVIDIA'ya verecek bir teknolojik cevabı yok

Sorun yaşamadıysan fanboyluktan başka bir şey değil sizinki kusuruma bakmayın hocam.
Sizin icin sorun demek sadece WattMan ise evet sorun yasamadim. Daha okudugunuzu da anlayamiyorsunuz sanirim.
WattMan yasamadim bende. Ama oyunlarda cokca sikinti cikardi bana.
Burada oyunlarda sikinti yasadigimi soyledim. Birde fanboy yazmissiniz ya ona kahkaha attim cidden. Ne derseniz diyebilirsiniz. Umrum disi. Nvidia Fanboyu olsam AMD kullanir miyim soylesene bana bi? Imzanizda AMD candir yaziyor. Fanboy olan taraf belli bence.

Mesela örnek sen ekran kartı alıyorsun ama içindeki koyulan donanım kendiliğinden açılmıyor.
Bunun için insan gücüne yazılım Entegre'ye ihtiyaç var. DLSS 3 80 oyunda kalırsa DLSS 4'te sadece RTX 50 serisine özel olursa mesela ne dersin? Düşüncelerin ne olur?

Ya o zaten saçmalık NVIDIA daha 2 yıllık karta destek vermiyor 4000 serisi de öyle olacak büyük ihtimal

İsterse aynı gün'de çıksın ne olacak aynımı olacak, içindeki kullanılan donanım vs farklı yine rakibi olmayacak aynı tarih aralığın'da çıktı diye ben ikisini nasıl karşılaştırırım?
Rakip markalar ve rakip ürünler. AMD direkt olarak NVIDIA rakibidir. Eğer aynı zaman diliminde biri daha üstün bir şey koyarsa karşılaştırır ve hangisi daha üstünse o tercih edilir. Marka rakipse teknoloji de rakiptir. Bu kadar basit.

Rakip markalar ve rakip ürünler. AMD direkt olarak NVIDIA rakibidir. Eğer aynı zaman diliminde biri daha üstün bir şey koyarsa karşılaştırır ve hangisi daha üstünse o tercih edilir. Marka rakipse teknoloji de rakiptir. Bu kadar basit.

Hocam, sana basit mantık sunuyorum bak

Intel 1. nesil olan işlemci ile AMD 3. nesil işlemci aynı zaman Dilimin'de çıkarsa ve daha iyisi varsa o an ben Intel'in 1. nesili ile AMD'nin 3. nesilinimi karşılaştıracağım mesela

DLSS 3.5 ile FSR 2.2 sana göre aynımı ve karşılaştırılmalımı @Spyhis

Eğer aynı zaman diliminde biri daha üstün bir şey koyarsa karşılaştırır ve hangisi daha üstünse o tercih edilir.

Şu an NVIDIA üstün mesela, DLSS 3 ve DLSS 3.5 var Buna karşılık bir şey daha çıkmamışken ben eski sürüm olan FSR 2.2 ile bunu nasıl kıyaslarım?

@ZwiReK ya karşılaştırılır daha kötü olduğu anlaşılır konu kapanır. Bu 4090 ile 7600 karşılaştırılması gibi saçma. Karşılaştırma yaparsın ama arkadaki farkı görürsün 7600'ü 3060 vs. İle karşılaştırırsın

Yeni konular

Geri
Yukarı