AMD Neo Processor MV-40 işlemci çok fazla ısınıyor

Leskemen

Centipat
Daha fazla  
PRO2000 laptopum var. Bu bilgisayarda kullandığım AMD Athlon (tm) Neo Processor MV-40 işlemcim var. Bu işlemci aşırı ısınıyor. Bir de internete girdiğim ve bilgisayarda video oynattığım zaman %100 kapasiteyle çalışmaya başlayıp. Hem internette hem normal video da kasma oluyor hiç ilerlemiyor. Acaba işlemciyi mi değiştirmem gerekiyor. Eğer işlemciyi değiştirmem gerekiyorsa bu işlemcinin üstünü ve bilgisayar uyanı hangi işlemciler olur. Yardımcı olursanız sevinirim.

İşlemciyi değiştirebileceğinizi sanmıyorum. Gömülüdür. Değilse bile o sokete uyan bir işlemci bulmak çok zor olabilir. İşlemciye baktığım kadarıyla 2009 senesinde çıkmış. Termal macun yenileyin, ısınma problemi için. Kasma içinse, videoları düşük çözünürlükte oynatmayı deneyin. Bir de Linux kurun, belki ufakta olsa yardımcı olur.

@TheAny 'e katılıyorum; ısınma sorunu için termal macun kullanabilir ve işletim sistemi olarak GNU/Linux dağıtımlarına geçebilirsiniz. Zaten 1C/1T işlemci ile Windows'u kullanmak eziyet olur. Peppermint XFCE veya Sparky LXDE/XFCE kurup kullanabilirsiniz.

PRO2000 laptopum var. Bu bilgisayarda kullandığım AMD Athlon (tm) Neo Processor MV-40 işlemcim var. Bu işlemci aşırı ısınıyor. Bir de internete girdiğim ve bilgisayarda video oynattığım zaman %100 kapasiteyle çalışmaya başlayıp. Hem internette hem normal video da kasma oluyor hiç ilerlemiyor. Acaba işlemciyi mi değiştirmem gerekiyor. Eğer işlemciyi değiştirmem gerekiyorsa bu işlemcinin üstünü ve bilgisayar uyanı hangi işlemciler olur. Yardımcı olursanız sevinirim.
Zamanla gereksinimler arttı. İşlemci internette sörf için bile yetersiz kalacaktır, bu yapısı gereği normaldir.

Günümüzde sadece ofis programları vs. için kullanabileceğiniz bir laptopa dönmüş diyebiliriz... (donanım perf. yetersiz, geliştirmeye kapalıdır)

Geri
Yukarı