Çözüldü AMD PC Çöküp Duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Normalde günde 1-2 kere olurdu, WHQL sürücü kurunca çok daha nadir olmaya başlamıştı. Ama düzeltildi diye yeni çıkan son sürücüyü kurdum. Bilgisayar oyuna girdikten birkaç dakika sonra yeniden başlatılıyor, açılınca driver çökmüş oluyor, Adrenaline Edition'a girilmiyor ve driveri silip tekrar kurmam gerekiyor. Bunu 2-3 gündür, günde 8-9 kere yaşadım. Ama bu sefer WHQL driver kursam da hiç fark etmiyor, Pro Edition'da da aynısı oluyor. Arada ekran kartı kırmızı ışık yakıyor ve kasayı açıp, ekran kartı kablosunu takıp çıkartana kadar bilgisayarı her açışımda kasa çalışıyor ama görüntü gelmiyor. Gelince de driver çökmüş oluyor. Çözümü nedir?
Adrenaline Edition'a girmeye çalışınca bu hatayı veriyor.

1686400177175.png

Çözüm
Ekran kartının içindeki sürücülerde sıkıntı olabilir. Garantisi varsa garantiye götür.

Onun dışında DDU ile silip tekrardan kurabilirsin yazılımı.
Çoklu çekirdek bu. Tekli çekirdek file kısmından yapılıyordu sanırım.
R23'de tekli çekirdekte 9 dakika civarında resim yüklenirken çoklu çekirdekte 1 dakika 15 saniyede yüklendi. Herhangi bir sorun olmadı.

@UcanMuz İlk başta dediğiniz DDU ile silmeyi yaptım bir kaç saat önce. Yaptıktan sonra driver yükleyip direk 2 saat boyunca ETS2 oynadım, sonra kardeşlerim oynadı ve hiç birinde hata vermedi. Bir kaç gün daha hata vermezse sorunum çözülmüş demektir. Bütün yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı