Bilgisayar çöküp duruyor

Yiparca

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı geçen sene eylül ayında aldım. Ama bu sorun daha geçen hafta başladı. Genellikle Rainbow Six Siege açıp arkadan YouTube izlerken oluyor ama alakası var mı bilmiyorum. Videoyu izlerken ses robotlaşıp video donuyor, ardından yarı saydam mavi ekran çıkıyor. Demek istediğim arkada hala donuk bi şekilde izlediğim videoyu görebiliyorum işte ses robotlaşıp donuyor. Kasa hala açık yani ışıkları falan sönmüyor, ama ekran gidiyor.

Bilgisayar Parçaları:
Ram: 32 GB Corsair DDR4
Anakart: Gigabyte H610M S2H
SSD: Corsair MP600 Core XT
İşlemci: i5 13400F
Ekran Kartı: 4070

Son düzenleme:
Bende PSU'nun 2 kanalından 1 tanesini takmayı unuttuğum zamanlarda tek kanaldan beslenemeyen bilgisayarım, akım çektiği zaman oyunlarda parazitli iğrenç bir ses çıkartıp anında kapanıyordu. Sadece Kernel Power 41, Event log 6008 hatalarını alırdım. Siz de Windows başlangıçtan olay görüntüleyicisini açın, Windows günlüklerini açın, ve sistem dosyasını açtıktan sonra kırmızı ibareler ile gösterilen hataları Google de aratın çözümü belki bulabilirsiniz.

Bende PSU'nun 2 kanalından 1 tanesini takmayı unuttuğum zamanlarda tek kanaldan beslenemeyen bilgisayarım, akım çektiği zaman oyunlarda parazitli iğrenç bir ses çıkartıp anında kapanıyordu. Sadece Kernel Power 41, Event log 6008 hatalarını alırdım. Siz de Windows başlangıçtan olay görüntüleyicisini açın, Windows günlüklerini açın, ve sistem dosyasını açtıktan sonra kırmızı ibareler ile gösterilen hataları Google de aratın çözümü belki bulabilirsiniz.
Bilgisayarı Hazır aldım öyle bir sorun olması mümkün mü?

PSU ne hoca onu da yaz.
hemen bakıp yazıyorum

İşlemci fazla ısıdan güç kesiyor olabilir ve bu sebebe neden olabilir, MSI afderburner ile sorunun bu olup olmadigini kontrol edebilirsin.

İşlemci fazla ısıdan güç kesiyor olabilir ve bu sebebe neden olabilir, MSI afderburner ile sorunun bu olup olmadigini kontrol edebilirsin

Bilgisayarı Hazır aldım öyle bir sorun olması mümkün mü?

hemen bakıp yazıyorum
Yanlış bilmiyorsam psu bu hocam

İşlemci fazla ısıdan güç kesiyor olabilir ve bu sebebe neden olabilir, MSI afderburner ile sorunun bu olup olmadigini kontrol edebilirsin.
Opera GX, Youtube Music (uygulama) steam ve discord açıkken 33 derece gösteriyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı