AMD Phenom II X3 720 GT 730 darboğaz yapar mı?

Schwanzy

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba millet. Ben birkaç gün önce işlemci aldım AMD Phenom II X3 720 2.80 GHz adlı. İşlemciyi taktım ama taktıktan sonra ekran gidip geliyordu donarak sürekli donuyordu Google'a bile giremiyordum şimdi ekran kartını söktüm hiçbir sorun yok sizce darboğaz mı yapıyor ya da ekran kartında sorun mu var?

Ekran kartı modeli GT 730 2 GB 128 Bit.
Eski işlemci AMD Athlon II X3 460 3.40 GHz.

PSU: Model LPK12-23 420W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük bir ihtimalle darboğaz olmuş. İşlemci frekansı düştüğünden olabilir. Eski işlemcinde ara sıra olmasının büyük bir ihtimalle iki işlemcicin de berbat olması. Bunu alıcağına İntel sistem yada daha iyi bir seçenek AMD Ryzen 5 alabilirdin.

Büyük bir ihtimalle darboğaz olmuş. İşlemci frekansı düştüğünden olabilir. Eski işlemcinde ara sıra olmasının büyük bir ihtimalle iki işlemcicin de berbat olması. Bunu alıcağına İntel sistem yada daha iyi bir seçenek AMD Ryzen 5 alabilirdin.
Hocam maalesef ki elimde ki ana kart eski modeli HP Halvorix RS880 Modeli sadece Phentom Ve Athlon model işlemcileri desteklemekte, Zaten satılığa çıkardım yaz sonu ryzem sistemi toplayacağım inşallah. Sizce bu ana karta hangi sağlam ekran kartını takabilirim satılması için işlemci ile darboğaz yapmayacak şekilde?

Bence hemen ekran kartı almaya koşma. Sabırlıca yazı bekleye bilirisin. Ekran kartsız. ama model önerebilirim bir araştırırımam için işlemci ram, anakart kısacası bilgisayarın özellikleri gerek.

Bence hemen ekran kartı almaya koşma. Sabırlıca yazı bekleye bilirisin. Ekran kartsız. ama model önerebilirim bir araştırırımam için işlemci ram, anakart kısacası bilgisayarın özellikleri gerek.
Şuan takılı olan sistem;
HP Halvorix RS880 Ana Kart
AMD Phenom II X3 720 2.80 Ghz İşlemci 3 Çekirdek
4x4 HI LEVEL+ RAMTECH RAM TOPLAM 8 GB DDR 3 1333 MHZ
İKİ ADET HDD 500+320 GB
PSU: Model LPK12-23 420W.

Eski Ekran Kartı: Galaxy GT 730 2 GB 128 Bit.

Biraz vakit alabilir araştırmam.
Eski bir sistem olduğu için ekran kartı bulamadım. Yarında devam edeceğim ona göre yazarım. Ama zaten yeni ekran kartı da eski de bulamazsınız. Ekran kartı piyasası ortada açık berbat durumda.
İyi akşamlar.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı