AMD Phenom II X4 955 + MSI HD 6870 sistem donma sorunu

Aynı BIOS sürümünün yazmanın bir faydası olduğunu düşünmüyorum.

HDD'nin arayüz kısmında veya kartında bozukluk olabilir.

Sistemin geneli çok eski o yüzden şu sebepten bunu yapar diyemiyorum, kusura bakmayın farklı bir önerim bulunmuyor :(

Çok teşekkür ederim hocam yardımlarınız için. Ram'leri tek tek deneyeyim ben. Bakalım ne olacak.
AHCI ile ilgili olarak var ise SSD ve HDD nin firmware güncellemesini yapmak. SSD de olması daha olası.

Ocz vertex 4 ben aldıktan sonra ssd bölümü batmıştı. Firmware vermedi. HDD için bi bakayım hocam.
WinDBG hata ayıklama programı ile.

Health kısmında atabilir misin?

Hocam son bir şey sormak istiyorum izninizle. WinDBG ile “Local Kernel Debugging” diye bir şey var. Windows'u debug modunda açarsam hatayı bulmam yolunda yardımı olma olasılığı var mı bunun? Daha önce hiç yapmadığım için ne olacağını bilmiyorum size sorayım dedim.

2-1-2020 11-48-39 PM.jpg

Son düzenleme:
Debug Port işaretlemeyin. Dışarıda bir terminale bilgi aktarmaya yarıyor COM port ile başka bir pc den izlemek gerekecektir.

Diğer türlü açılış logosu yerine linux gibi yazılar kayacaktır.

Debug Port işaretlemeyin. Dışarıda bir terminale bilgi aktarmaya yarıyor COM port ile başka bir pc den izlemek gerekecektir.

Tamam hocam.

Ramleri tek tek denedim yine problem oluyor. Sanırım sorunu bulamayacağım ama anakarttan şüpheleniyorum.

Ryzen sisteme geçmeyi düşünüyorum artık ciddi ciddi. Hayırlısı...
Problemi buldum.

Amd cool and quiet özelliği işlemcinin çarpanını değiştiriyor ve bilgisayar kullanılmadığında ya da az işlem gerektiren şeyler yapıldığında 800 mhz hızına ve x4'e düşürüyor (20w). Yük altında da 115w, 3200mhz, x16 hızına çıkarıyor. Eğer bu özelliği kapatırsam problem düzeliyor. Ya da Çarpan hızını amd cpu power programıyla sabit tutarsam yine bilgisayarda problem olmuyor.

Problem işlemcide mi yoksa anakartta mı bilmiyorum ama bu şekilde donma problemi çözüldü.

Problemi buldum.

Amd cool and quiet özelliği işlemcinin çarpanını değiştiriyor ve bilgisayar kullanılmadığında ya da az işlem gerektiren şeyler yapıldığında 800 mhz hızına ve x4'e düşürüyor (20w). Yük altında da 115w, 3200mhz, x16 hızına çıkarıyor. Eğer bu özelliği kapatırsam problem düzeliyor. Ya da Çarpan hızını amd cpu power programıyla sabit tutarsam yine bilgisayarda problem olmuyor.

Problem işlemcide mi yoksa anakartta mı bilmiyorum ama bu şekilde donma problemi çözüldü.
Bende bu şekilde daha önce hiç yapmadım, nasıl yapabilir bilmiyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı