AMD Phenom II X4 965 4GHz için overclock ayarları

yusuf10

Decapat
Daha fazla  
Stabil çalışabilmesi için ayarları nasıl olmalı?
BIOS:

Ekran Görüntüsü (47).png

Ekran Görüntüsü (48).png

Şimdi fark ettim ışık vuran yerde north bridge 2000.
İşlemci 3400.
Sıcaklık değerleri de overclock yapmadan boşta 47 yük altında 63.
3700 MHz overclock +0.150 Volt ile boşta 58 yük altında 78.
15 dakikalık Prime 95 Max yük sonuçları.
Fanımı değiştireceğim merak etmeyin ayrıca önereceğiniz fan olursa sevinirim :)

"CPU Frequency" 200 mhz görünüyor yeşil renkte görüyorsunuz değil mi? O taban FSB hızı. "Cpu Clock Ratio" çarpanını kaç verirseniz hızınız onunla çarpımı olur. Atıyorum 20x "CPU Clok Ratio" yaparsanız 20x200 den 4000 MHZ hıza ulaşırsınız. Anakart kalitesine göre FSB hızını da artırarak deneyebilirsiniz. Yine atıyorum 220 mhz yapıp çarpanı 18 yaparak da stabiliteyi yakalayabilirsiniz. "North Bridge" ve "Ht Link" ile de oynuyorduk ama şu an tam hatırlayamadım. Ayrıca işlemci için güvenli voltaj hatırladığım kadarıyla 1.5v'du. "+" olarak CPU Voltage vererek 1.5v'u elde etmeye çalışın. Sonrasında ufak ufak voltage düşürüp test ederek en ideal voltajı 4 GHZ için bulabilirsiniz.

AM3 uyumlu iyi bir soğutucu lazım TDP değeri baya yüksekti 965 BE'nin.

Hatırladıklarım bu kadar. Çok uzun zaman oldu. Belki bir fikir verir diye yazmak istedim. Kolay gelsin.

Bütçe nedir? Ayrıca bu fan önerisi için ayrı konu açmanızı tavsiye ederim.

Bütçe sorunum yok zaten eski sistemimi kullanışlı hale getirmek için uğraşıyorum siz overclock konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

"CPU Frequency" 200 MHz görünüyor yeşil renkte görüyorsunuz değil mi? O taban FSB hızı. "CPU clock ratio" çarpanını kaç verirseniz hızınız onunla çarpımı olur. Atıyorum 20X "CPU clok ratio" yaparsanız 20x200'den 4000 MHz hıza ulaşırsınız. Anakart kalitesine göre FSB hızını da artırarak deneyebilirsiniz. Yine atıyorum 220 MHz yapıp çarpanı 18 yaparak da stabiliteyi yakalayabilirsiniz. "north bridge" ve "ht link" ile de oynuyorduk ama şu an tam hatırlayamadım. Ayrıca işlemci için güvenli voltaj hatırladığım kadarıyla 1.5V'du. "+" olarak CPU voltage vererek 1.5V'u elde etmeye çalışın. Sonrasında ufak ufak voltage düşürüp test ederek en ideal voltajı 4 GHz için bulabilirsiniz.

AM3 uyumlu iyi bir soğutucu lazım TDP değeri bayağı yüksekti 965 Be'nin.

Hatırladıklarım bu kadar. Çok uzun zaman oldu. Belki bir fikir verir diye yazmak istedim. Kolay gelsin.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı