Amd Phenom II x4 965 İşlemci soğutucusu önerisi

cerberus123

Kilopat
Yer
Ankara/Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda işlemci için stok fan takılı ve malum yaz günü bilgisayar aşırı sesli çalışıyor. Oyun da oynadığım için, işlemci soğutucusu alıcam daha sessiz çalışması için ( sanırım bu sesin kaynağı stok fandır yanlışsa düzeltin lütfen:) )

Bütçem 50-100 civarı. Duruma göre 2. el de alabilirim, sessiz çalışması çok önemli, önerileri bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş 212 Evo ile arasında çok fark var mıdır sessizlik önemli benim için.

Şunlar nasıldır arkadaşlar ses konusunda? 2. el alıcam ve bunların 2. elini buldum.
XIGMATEK TYR SD962 INTEL LGA775/1150/55/56/1366&AMD AM2/AM3/FM İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar
COOLER MASTER HYPER TX3 EVO 775/1155/1156/1366&AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar

Arkadaşlar abim şu fanı öneriyor, Noctua markasına güveniyor baya iyi diyor, bu fan nasıldır bilgisi olan var mı sessizliği çok önemli: Noctua NH-D14
İyi değil derseniz Cooler Master Hyper TX3 Evo veya Cooler Master 212 Evo düşünüyorum.

@Recep Baltaş 212 Evo ile arasında çok fark var mıdır sessizlik önemli benim için.

Şunlar nasıldır arkadaşlar ses konusunda? 2. el alıcam ve bunların 2. elini buldum.
XIGMATEK TYR SD962 INTEL LGA775/1150/55/56/1366&AMD AM2/AM3/FM İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar
COOLER MASTER HYPER TX3 EVO 775/1155/1156/1366&AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU - Vatan Bilgisayar

Arkadaşlar abim şu fanı öneriyor, Noctua markasına güveniyor baya iyi diyor, bu fan nasıldır bilgisi olan var mı sessizliği çok önemli: Noctua NH-D14
İyi değil derseniz Cooler Master Hyper TX3 Evo veya Cooler Master 212 Evo düşünüyorum.
Abin haklı. O soğutucu giriş-orta seviye su soğutuculara kafa tutuyor. Bunun nedeni normalde 1 tane konulan heatpipeyi(adı her neyse) 2 tane koymaları, 6 tane ısı borusu olması, 3 fan takılabilmesi. Ancak 1,25 Kg ve Phenom işlemci için d14 almanın hiç bir nedeni yok. TX3 Evo alabilirsin.

@Silinen üye Anladım, dediğim gibi benim için ses ön planda, TX3 Evo ses konusunda seni hayal kırıklığına uğratmaz dersen sipariş vericem. Bu arada sistemim imzamda yazıyor, belki anakarta uyuyorsa FX 6300 alabilirim. Yani ileriye yönelik olarak D14 de alabilirim ne önerirsiniz ?

@Silinen üye Anladım, dediğim gibi benim için ses ön planda, TX3 Evo ses konusunda seni hayal kırıklığına uğratmaz dersen sipariş vericem. Bu arada sistemim imzamda yazıyor, belki anakarta uyuyorsa FX 6300 alabilirim. Yani ileriye yönelik olarak D14 de alabilirim ne önerirsiniz ?
Çok iyi bir soğutma ancak üst seviye bir O.C yapmayacaksanız D14 almanızı tavsiye etmem. Normal bir soğutucu 100-200 gram ağırlığında iken 1250 gramı buluyor. Anakartın PCB sine zarar verebilir. TX3 Evo alacağınıza 55 TL daha verip hyper 212 evo almak daha mantıklı ancak bütçeyi yükseltemez iseniz o da alınabilir. İşlemci konusunda anakartınız FX serisi işlemcileri desteklemiyor sanırım:
GIGABYTE TECHNOLOGY Socket AM3 - AMD 790X - GA-890XA-UD3 (rev. 2.0)
Bazı sitelerde FX 6300 ile kullanılabildiği yazıyor ancak orasını bilmiyorum @Recep Baltaş
İşlemcinizi yükseltmek istiyorsanız phenom ii X6 1100T alabilirsiniz. FX 6300 ile performansları aşağı yukarı aynı. stok soğutucu kullanmazsanız O.C ta yapabilirsiniz.
http://www.amazon.com/AMD-Phenom-Processor-Edition-HDE00ZFBGRBOX/dp/B004DALW5K
Performans için başka yapılacak şeyler de var tabii ki. RAM ler 8 GB 1600 MHz den aşağı ise onları yükseltebilirsiniz, pek sanmıyorum ama HDD' nin 7200 RPM olduğunu bir kontrol edebilirsiniz, SSD alabilirsiniz ya da ekran kartını upgrade edersiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı