AMD Phenom II X4 965 Yerine Alabileceğim İşlemci

Hukumdar

Kilopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523065231
Başlıkta belirttiğim gibi, AMD Phenom II X4 965 Black edtion işlemcim var. Bunu satıp biraz ekleme ile bir işlemci almak istiyorum. OC yapmadım, kullanmaya devam da edebilirim eğer tavsiyeleriniz varsa. Uzun zamandır PC'ye uzağım AMD'de AMD3 AMD3+ falan gibi ibareler kafamı karıştırdı. Genelde Intel kullanıcısıydım. Biraz araştırma yapayım dedim ama anlayamadım pek. Yardım ederseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartının marka ve modelini yazarsan desteklediği en üst seviye işlemciyi söyleyebilirim.

Güncel bir sistem toplamayı düşündünüz mü?

Hayır düşünmüyorum hocam, şimdilik sadece Cpu upgrade edeceğim.
Senin işlemcini destekleyen bir sürü anakart var. Anakartının desteklediği en üst seviye işlemci FX 8370.

am3+ soket orta halli bir işlemci alsam sıkıntı yaşamam değil mi? 8370 e kadar çıkmayıp 6100 gibi bir işlemcinin de işimi göreceğini düşünüyorum.

Hayır düşünmüyorum hocam, şimdilik sadece Cpu upgrade edeceğim.

am3+ soket orta halli bir işlemci alsam sıkıntı yaşamam değil mi? 8370 e kadar çıkmayıp 6100 gibi bir işlemcinin de işimi göreceğini düşünüyorum.
FX 6300 iyi olur. 150-200 TL arası bulunabilir. Kullandığın ekran kart nedir?

FX 6300 iyi olur. Ekran kartın ile darboğazda yapmaz. 2.el bölümüne alıcı olarak ilan açabilirsin. Uygun fiyatlı satmak isteyen birini bulabilirsin. Sahibinden, letgo gibi siteleride devamlı gezersen uygun bir şey bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı