AMD Phenom II X6 1090T'den FX 8350'ye geçilir mi?

anılDLL

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba ASUS M4A87TD/USB3 model anakarta sahibim. Phenom II 1090t işlemci, RX 550 ekran kartı kullanmaktayım. İşlemciden kaynaklı mı bilmiyorum aşırı FPS düşmesi yaşıyorum oyunlarda. Maalesef anakartım da son Phenom II 1090t işlemciyi desteklemekte. FX 8350'ye geçmeyi düşünüyorum. Yeni bir anakart ve yeni bir işlemci (FX 8350) almak ne kadar mantıklı sizce?

Arkadaşlar merhaba ASUS M4A87TD/USB3 model anakarta sahibim. Phenom II 1090t işlemci, RX 550 ekran kartı kullanmaktayım. İşlemciden kaynaklı mı bilmiyorum aşırı FPS düşmesi yaşıyorum oyunlarda. Maalesef anakartım da son Phenom II 1090t işlemciyi desteklemekte. FX 8350'ye geçmeyi düşünüyorum. Yeni bir anakart ve yeni bir işlemci (FX 8350) almak ne kadar mantıklı sizce?

Bana göre mantıksız.
Elinizdeki RAM anakart ve işlemciyi satıp AM4 sisteme geçin.
Ekran kartınız iyi.

Eski işlemci ve anakartlar da ucuz olmuyor. En iyisi yeni sisteme geçmek. Başlangıç için B450 serisi bir anakart ve 1200AF bile daha mantıklı olur. RAM durumu da var. Satıp DDR4 almak gerekli. Eski sisteme para vermenizi tavsiye etmem.

CPU güç bağlantısı 4 pin zaten alsanız bile max performansı alamayacaksınız hatta eskidiği için voltaj kontrolü de biraz yıpranmış olabilir yani yük altında çökme bile yaşabilirsiniz. AM4'e geçin demek istiyorum ama maaliyeti tabii ki FX8350'nin fiyatının 10 katı... Yine de 10 senelik bir platforma yatırım mantıklı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı