AMD Phenom(tm) II X4 Sistemi Upgrade Yapmalı Mıyım ?

• Konuyu başlatan Tayf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 832

Tayf

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar;

2010 Topladığım sistemim şöyleydi;

*İşlemci:
AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor Socket AM3 (938)
*Mainboard:
ASUS M4A87TD/USB3
*RAM:
Kingston 2*2 GB 1600 Mhz
*Ekran Kartı :
ATI HD4850
*Kasa:
Thermaltake 600 watt(güç kaynağı)
*HDD:500gb

Arkadaşlar Ben ansys, MATLAB, Autocad, pspcipe, ISIS ve ARES gibi programları kullanmam gerekecek. Pek oyun oynamam.120 Gb'lık 1 Adet SSD alsam,
bu programlarla şu an kullandığım sistem idare eder mi ?

Ekran kartı almayı düşünüyorum almaya değer mi ? 120 GB'lık 1 Adet SSD almayı düşünüyorum hangi markayı önerirsiniz. (mesala gtx 670 alsam bu sistemde altından kalkabilir mi?)
Mesajlarınızı bekliyorum. Her şey için teşekkürler .

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi i7 4770 ekran kartını Gtx670 olabilir . Ramleri 16gb yap. İşlemci i7 4770 olacağı için anakartıda değiştirmelisin o da Asus H-87 plus intel H87 soket anakart olsun. (Vatan Bilgisayar'da mevcut). SSD tam yerinde karar olmuş.

İşlemci olarak İ5 4670K al. Anakart olarakta H87 çipsetli anakart alabilirsin. Ekrankartı olarak GTX 760 yada GTX 770 al. Bellekeri Gskill 16 gb cl 9 olan modellerden al.

Arkadaşlar yeni bir işlemci demek benim yeni bir sistem demektir . Bunun sonucu olarak ekstra masraf olacak . i5 ya da i7 alsam en az 2000 lira tutar . Benim bütçem kısıtlı max 700 gibi bir rakam var elimde üstüne çıkamam . Gamer değilim bunu tekrar söylemek istedim . Sadece elimdeki sistemi biraz uıpgrade yaparak similasyon programlarında güzelce çalışacak bir sistem elde etmeyi düşünüyorum . Önerilerinizi bekliyorum .
İyi forumlar .

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı