AMD pişmanlıklar; heyecanlar ve soru işaretleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son düzenleyen: Moderatör:
Sen ne terbiyesiz adamsın yok İntele donunuzu indirin bilmem ne. Seninle aynı düşünmüyor diye hakaret etmeye veya aşağılamaya hakkın mı var? Ayrıca sizin gibileri anlamıyorum arkadaşım senin cihazında bi problem olmaması başkasında problem olmayacağı anlamına mı geliyor?
O zaman amd demeyeceksiniz aldığım AMD parçası sorunlu çıktı diyeceksiniz. Tabi bilgisayarın b'sinden anlamıyorum da diyebilirsiniz.

@Özgür capkın Konudaki önceki mesajlarıma göz attınız mı ? İşlemci hakkındaki yorumumu gördünüz mü? At gözlüğü takmak böyle bir şey maalesef. Bu arada parçada hiçbir sıkıntı yok çokta serin çalışıyor nitro plus modeli, sorun sürücülerde, demek sorun yazılımsal ve bir çok kartı etkiliyor demek. Acaba kim anlıyor bilgisayarın b'sinden.

Sorun hangisinde tam anlamadım.

İşlemci
Ekran kartı
Anakart

Ryzen 5 3600 RX 5700XT Nitro kullanıyorum. Ekran kartını 11.11 indiriminde 3000 TL'ye almıştım. RX 5700XT rakibi olan RTX 2070 süperin fiyatı da 4000TL idi. Ekran kartımı ve işlemcimi sorunsuz kullanıyorum. Ne ısınma sorunu var nede mavi ekran. Ayriyetten işlemci de stok fan mevcut. Kasa iyi olupta doğru voltajda kolay kolay sıkıntı yaşamazsınız. Şimdi 1000TL neden fazla para veripte 2070 süper alacaktım ki. Sonuçta para kolay kazanılmıyor. Teknoloji işi bu sorun yaşayan da var yaşamayan da. Eğer bana fiyat farkı sorun yaratmaz diyorsanız İntel Nvidia alın. Ama bütçesi kısıtlı olan insanlar için AMD ekran kartı ve işlemci bulunmaz bir nimettir bana göre.

Anakart: MSI MPG X570 GAMING Plus AM4 DDR4 4400 MHz (OC)
İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X 3, 6GHz 36MB cache soket am4.
RAM: Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) 3600MHz.
PSU: SilverStone 850W 80+ Gold strider Gold s.
SSD: Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB 3500MB/s-3300MB/s M.2 SSD.
HDD: Eskiden kalma 1TB Barracuda HDD.
Biraz da pahalı oyuncu ekipmanları (burayı yazmıyorum konuyla bir alakası yok çünkü)
Ekran kartı: Sapphire Pulse AMD Radeon RX 5700XT 8 GB 256Bit.

Niyeyse bana külliyen yalan gibi geldi.
Deki gerçek; şu an 4000'e de sistem toplasan, 6000E de sistem toplasan Intel Core i5 9400F'e muhtaç kalıyorsun. 2000TL nere gidiyor belli değil.
Intel Core i5 9400 alsan hiç işine yaramaz bir şeye 500 TL bayılıyorsun.
Intel Core i5 9600KF alsan, 9400F'e kıysla hiçbir faydası olmuyor.
i5 serisi işlemciler 5 para etmez. Niye AMD dururken i5 dizsin millet. i5'lerin tamamı FPS verebilmek için %80 %90 güçte çalışıyor iken, AMD 1600 bile %60 da çıkışıyor. Oyuna 1 güncelleme gelse i5 tırt. +Dünyanın elektriğini yakıyor.

i7 i9 sistem olsun dersen 10.000 TL ile çıkarsın işin içinden ki; o kadar paranda varsa Intel dizmemek farklı bir şeyler olur. Bugün 5000TL'ye 3600 işlemcili Dual 3000 RAM'li, GTX 1660 Super'li /Evo SSD'li sistem dizmek varken: Niye gidip 9400F e para yatırsın millet 2666 RAM'e muhtaç olsun. Stabilteymiş palavraaaa...
2008'de Core 2 Duo işlemci almıştım, 1 ay sonra oyun oynatmaz oldu. Q9 serisi bir canavar aldım. 1 yıla knight ı bile zor oynatır oldu.

Niyeyse bana külliyen yalan gibi geldi.
Deki gerçek; şu an 4000'e de sistem toplasan, 6000E de sistem toplasan Intel Core i5 9400F'e muhtaç kalıyorsun. 2000TL nere gidiyor belli değil.
Intel Core i5 9400 alsan hiç işine yaramaz bir şeye 500 TL bayılıyorsun.
Intel Core i5 9600KF alsan, 9400F e kıysla hiçbir faydası olmuyor.
i5 serisi İşlemciler 5 para etmez. Niye AMD dururken i5 dizsin millet. i5'lerin tamamı FPS verebilmek için %80 %90 güçte çalışıyor iken, AMD 1600 bile %60 da çıkışıyor. Oyuna 1 güncelleme gelse i5 tırt. +Dünyanın Elektriğini yakıyor.

i7 i9 sistem olsun dersen 10.000 TL ile çıkarsın işin içinden ki; O kadar paranda varsa Intel dizmemek farklı bir şeyler olur. Bugün 5000TL'ye 3600 işlemcili Dual 3000 RAM'li, GTX 1660 Super'li /Evo SSD'li sistem dizmek varken: Niye gidip 9400F e para yatırsın millet 2666 RAM'e muhtaç olsun. Stabilteymiş Palavraaaa...
2008'de Core 2 Duo işlemci almıştım, 1 ay sonra oyun oynatmaz oldu. Q9 serisi bir canavar aldım. 1 yıla Knight ı bile zor oynatır oldu.

Güzel arkadaşım neden yalan söyleyeyim?

Hepsiburada ekran görüntüsü koysam ikna olur musun? Her şeye palavra. İşim gücüm yok canım sıkıldı. Bu kadar mesaj yazdım.

Technopat AMD sürücüleri hakkında haber yayınladı. İnşallah RX 5XXX serisinde çözülürde herkes yoluna devam eder. Benim gibi RX 5XXX serisi satın almak isteyenler gönül rahatlığıyla alır. yoksa AMD daha çok müşteri kaptırır.

Bazı arkadaşlar firmanın çalışanından çok firmayı savunuyorlar.
Maaşlılar heralde yoksa bir insan neden körü körüne bir firmayı savunsun ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı