AMD R3 3200G alınır mı?

durmus eren

Decapat
Yer
Seyhan/Adana
Daha fazla  
Merhaba ben öğrenciyim bütçem maksimum 5K şu an 3000TL cebimde var ekran kartsiz APU işlemci arıyorum testlerine baktım ve bu R3 3200G hoşuma gitti fiyatı pahalı 2300 civarı alan arkadaşlara soruyorum performansı nasıl LoL Ark gibi oyunlar oynayacağım haberiniz olsun. R3 2200G'ye baktım performansı düşük gibi geldi bana. Kasamı doldurmak istiyordum 5K ya sıfırdan.

APU olarak kullanacaksanız CS:GO, LoL'de sıkıntı yok ama Ark zorlar.

Bence 2.el Ryzen 5 1600 AF + B450 + RAM 2000TL'ye çözersin. 2.el RX570 bir de miss. 3200G ile uğraşma. Kullanan arkadaşlarım var 3200G pek memnun değiller.

2. ele pek sıcak bakmıyorum almışken yenisini almayı planlıyorum ama 2300TL civarında 3200G Adana içi var mı bilmiyorum 1600 AF uzman bilgisyar var Adana'da eğer uygun olursa oradan almayı da planlıyorum aslinda 2.el ekran kartı.

Vega kartlar (APU) için şunu söyleyebilirim AAA oyunları ya hiç açmaz ya da en düşük ayarlarda oynatır.

CS:GO, LoL, Valorant gibi oyunları oynatır. Avantajı düşük güç tüketimi, ekstra ekran kartı masrafını azaltmaktır.

Örneğin Vega 8, GT 1030 bazı oyunlarda neredeyse aynı performansı verebiliyor.

3 yıl 2200G kullandım (Vega 8) daha yeni ekran kartı aldım (RX 6400). Sistemimde işlemci olarak 2200G kullanmaya devam ediyorum.

Şu sıralar ekran kartı fiyatları düşmekte eğer aceleniz yoksa kampanyaları takip edip sıfır ekran kartı+ ikinci el işlemci daha mantıklı duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı