AMD R5 3500X Driver gözükmüyor

Yer
İstanbul Beykoz
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayar topluyorum. İşlemcim AMD R5 3500X. Bu işlemcinin driverı yok anakartın ve ekran kartının var. Bazı konuşmalara baktım işlemcinin Driver'i olmaz diyorlar ama diğer işlemcileri var. Mesela R5 2600'de var. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran görüntüsü 2020-11-17 133913.png

Ekran görüntüsü 2020-11-17 133940.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar topluyorum. İşlemcim AMD R5 3500X. Bu işlemcinin driverı yok anakartın ve ekran kartının var. Bazı konuşmalara baktım işlemcinin Driver'i olmaz diyorlar ama diğer işlemcileri var. Mesela R5 2600'de var. Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Eki Görüntüle 740590
Eki Görüntüle 740591

Onlar driver değil Ryzen Master uygulaması. Ryzen Master ise overclock yapmaya yardımcı bir uygulama diye biliyorum.

Ryzen 5 3500X modeli Çin için çıkmış bir işlemci hâlâ ülkemizde ne gezdiğini anlamış değilim.
Eki Görüntüle 740638

Bende ilk bunu gördüm.
Diğer işlemciler için driver indirmek istediğinde de Ryzen Master indirmen için yönlendiriyor zaten. Ki Ryzen Master, Ryzen işlemciler için genel bir yazılım.

Bu yazılım her işlemcide stok bir halde gelir değil mi bu yazılımı görmüştüm.
Ryzen 5 3500X modeli Çin için çıkmış bir işlemci hâlâ ülkemizde ne gezdiğini anlamış değilim.
Eki Görüntüle 740638

Sence bu işlemci alınır mı?

Bende ilk bunu gördüm.

Bu yazılım her işlemcide stok bir halde gelir değil mi bu yazılımı görmüştüm.

Sence bu işlemci alınır mı?
Bence alınmaz. Adında belirtildiği gibi Çin için özel üretilmiş. Thread olarak düşük bir işlemci. İleride render tarzı işler yapacaksanız önermem. Sadece oyun için olabilir. Yayın için önermem.

Geri
Yukarı