Çözüldü AMD R7 200 Bulanık Görüntü Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

326001

Kilopat
Makaleler
4
Herkese merhaba, bu bilgisayarımda görüntü çok net değil. Aygıt yöneticisinde sadece R7 2000 series var. Eskiden Intel yazan bir şey vardı. Görüntünün net olmamasını buna bağlıyorum, bütün drivler özel olarak bir yazılımcı kurdu ama gene gözükmedi. Ne yapabilirim? @Recep Baltaş @Bora Dere

Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu rehberle HD Graphics'i açıp VGA kabloyu anakarta takıp deneyebilirsin:

Konu şu an gereksiz uzuyor. Benim önerim burada formattır, Recep Baltaş'ın daha iyi bir fikri olabilir. Çevrimiçi olunca bakacaktır. Bakmazsa veya daha iyi bir fikri olmazsa size sunabileceğimiz tek şey format.
Attığım videoya baktın mı hocam? Öyle denersek olumlu sonuç alır mıyız?

Attığım videoya baktın mı hocam?
Şimdi baktım, videoda gösterilen normal bir sürücü güncelleme işlemi. Görüldüğü üzere videodaki örnekte ekran kartı aygıt yöneticisinde mevcut, sizin durumunuz tamamen farklı. İşe yarayacağını düişünmüyorum. Hoş, yapılamaz bile.

Hocam size öneride bulunacağım format atıp driver kendi sitesinden manuel olarak indirip kurmanız. Program ile denerseniz kalıntı bırakır ve hata almanıza yarar büyük oranda video işe yaramayacaktır.

Şimdi baktım, videoda gösterilen normal bir sürücü güncelleme işlemi. Görüldüğü üzere videodaki örnekte ekran kartı aygıt yöneticisinde mevcut, sizin durumunuz tamamen farklı. İşe yarayacağını düişünmüyorum. Hoş, yapılamaz bile.
Hocam, her şey için teşekkürler. Format atmaktan başka çare kalmadı.
@Bora Dere şu an bir şey fark ettim. Driver Pack ile sürücü kurmuştu.
Hocam size öneride bulunacağım format atıp driver kendi sitesinden manuel olarak indirip kurmanız. Program ile denerseniz kalıntı bırakır ve hata almanıza yarar büyük oranda video işe yaramayacaktır.
@Bora Dere hocam, driver pack ile kurmuş. Programı inceleyince fark ettim.
Size de teşekkür ederim.

Alamazsınız.

Konu neden gereksiz uzamış anlamak gerçekten güç.

Adım adım gidelim:
  • Öncelikle sorun görüntünün bulanık olması. Bunun HD 4600 ile uzaktan yakından hiçbir alakası olduğunu düşünmüyorum.
  • Hadi diyelim HD 4600 devreye girince bulanıklık gidecek. Bunun için BIOS'tan ayar yapılması gerek. Olmayan GPU için isterseniz 1000 farklı sürücü indirin, boş işler.
  • Hem harici hem de dahili GPU her sistemde devreye sokulamaz. Sistemin bunu desteklemesi gerekir çoğunlukla. Bu da anakart modeline bağlıdır.
Şimdi, ilk olarak biz bulanıklık sorununa odaklanacağız, HD 4600 bizi sonra ilgilendirir, belki...
  • Bu R7 200 kart için kurulu sürücü sürümü nedir?
  • Monitör hangi kablo ile karta bağlı?
  • Çözünürlük ve DPI ayarı ne durumda?

Son düzenleme:

Hocam, bunu nasıl çözeceğiz?
Tekrardan teşekkür ederim, gördüğünüz için.

Alamazsınız.

Konu neden gereksiz uzamış anlamak gerçekten güç.

Adım adım gidelim:
  • Öncelikle sorun görüntünün bulanık olması. Bunun HD 4600 ile uzaktan yakından hiçbir alakası olduğunu düşünmüyorum.
  • Hadi diyelim HD 4600 devreye girince bulanıklık gidecek. Bunun için BIOS'tan ayar yapılması gerek. Olmayan GPU için isterseniz 1000 farklı sürücü indirin, boş işler.
  • Hem harici hem de dahili GPU her sistemde devreye sokulamaz. Sistemin bunu desteklemesi gerekir çoğunlukla. Bu da anakart modeline bağlıdır.
Şimdi, ilk olarak biz bulanıklık sorununza odaklanacağız, HD 4600 bizi sonra ilgilendirir, belki...
  • Bu R7 200 kart için kurulu sürücü sürümü nedir?
  • Monitör hangi kablo ile karta bağlı?
  • Çözünürlük ve DPI ayarı ne durumda?

VGA kablosu ile.
Çözünürlük 1336X768.

Ekran Görüntüsü (8).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı