AMD R7 240 için işlemci ve anakart önerisi

awper

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Elimde R7 240 ekran kartı bulunmakta. Ama işlemcim yüzünden CS:GO'da adam görünce kasmaya başlıyor. Bana bu sorunu giderecek bir işlemci ve anakart önerir misiniz?

NOT: Ayrıca elimde RAM olarak 8GB DDR3 bulunmakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 240 için çok güçlü bir işlemciye gerek yok fakat DDR3 belleği elden çıkarıp Gigabyte GA-AB350 Gaming 3 + Ryzen 3 1200 almak ileriye dönük güzel bir yatırım olacaktır. Her bileşen için 450 TL gibi bir bütçeniz vardı diye hatırlıyorum.

R7 240 için çok güçlü bir işlemciye gerek yok fakat DDR3 belleği elden çıkarıp Gigabyte GA-AB350 Gaming 3 + Ryzen 3 1200 almak ileriye dönük güzel bir yatırım olacaktır. Her bileşen için 450 TL gibi bir bütçeniz vardı diye hatırlıyorum.
Aynen öyle hocam 450 TL civarı bütçem var her parça için.

Fakat çalıştığım için hepsini aynı anda almayacağım. 2 ayda toplamayı düşünüyorum. İlk ay hangilerini almamı önerirsiniz? Bütçe ilk ay 600 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk ay 600 TL bütçe ile Ryzen 3 1200 ve 8 GB DDR4 RAM alınabilir. İkinci ay da anakartı yenilerseniz güzel bir sisteminiz olabilir. Ekran kartını daha sonra isterseniz GTX1050 Ti hatta GTX1060'a kadar upgrade yapabilirsiniz.

Hocam isterseniz önce anakart ve RAM'leri alın. 600 TL bütçeyle. İkinci ay da işlemciyi alırsınız. Ya da ilk ay RAM ve işlemci alırsınız, ikinci ay anakartı alırsınız. Seçtiğiniz anakart ve işlemci uyumludur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı