AMD R7 240 overclock ayarları nasıl olmalı?

kevkeb

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartı
AMD radeon r7 240
Herkese merhaba, ben AMD R7 240 kullanıcısıyım Valorant'ta oyun takılma ve az FPS sorunları yaşıyorum bu sorunu çözmek için overclock ayarlarımı kaç yapmalıyım? Şu anda bu şekilde kaç yaparsam düzelir ve daha fazla FPS alırım, konudan anlayan birisi en kısa sürede cevaplayabilirse sevinirim.

1711785803191.png

Herkese merhaba, ben AMD R7 240 kullanıcısıyım Valorant'ta oyun takılma ve az FPS sorunları yaşıyorum bu sorunu çözmek için overclock ayarlarımı kaç yapmalıyım? Şu anda bu şekilde kaç yaparsam düzelir ve daha fazla FPS alırım, konudan anlayan birisi en kısa sürede cevaplayabilirse sevinirim.

Eki Görüntüle 2154192
R7 240 ile güzel FPS almanız lazım en azından bi 90 FPS kaç FPS alıyorsunuz?

Kanka bazen 60 bazen 90 bazen daha fazla ama bazen de çok çok daha az alıyorum bu FPS değerini Valorant adlı oyunda maksimuma çıkarabilmek için kaç yapmam lazım.
Önce sorunun ekran kartı mı yetersiz geliyor yoksa bir bakıma mı ihtiyacı var ona karar verelim işlemciniz ne?

Kanka bazen 60 bazen 90 bazen daha fazla ama bazen de çok çok daha az alıyorum bu FPS değerini Valorant adlı oyunda maksimuma çıkarabilmek için kaç yapmam lazım.
Ve monitör kaç Hz?

R7 240 ile güzel FPS almanız lazım en azından bi 90 FPS kaç FPS alıyorsunuz?
Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun. Ekran kartı kötü olsa dahi güzel bir işlemci ile düşük ayarlarda gayet iyi değerler alınır.

Ekran kartına OC yapmakla Valorant'ta gözle görülebilir bir şekilde FPS artırabileceğinizi düşünmüyorum.

O işlemciye oranla aldığın FPS değerinde bir sorun var en son termal macun yenileme ne zaman yaptınız?
FPS değerleri gayet normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun. Ekran kartı kötü olsa dahi güzel bir işlemci ile düşük ayarlarda gayet iyi değerler alınır.

Ekran kartına OC yapmakla Valorant'ta gözle görülebilir bir şekilde FPS artırabileceğinizi düşünmüyorum.

FPS değerleri gayet normal.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şimdi bende baktım evet doğru ben daha iyi performans verir sanıyordum.

Anladım teşekkür ederim.

Bir de arkadaşlar FPS'im yüksek olsa bile arada sorunlarla karşılaşabiliyorum Valorant Radeon Software ayarlarım ne olmalı ekran görüntüsündede görebileceğiniz üzere performans derecesini sınırda olarak göstermiş.

1711786945433.png

@Lost_Man_9922 @Sorahan

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı