AMD R7 2700X vs R5 3600X yayın için hangisi alınmalı?

davutnet

Centipat
Beyler bayanlar öncelikle şunu söyleyeyim gücüm tek PC toplamaya yettiği için tek PC'den aynı anda yayın yapıp oyun oynayacağım bazen hatta aynı zamanda oyun kaydı da alacağım. Şimdi sizce ben hangi işlemciyi almalıyım R5 3600X 6 çekirdek olduğu için yeter mi bilmiyorum ama R7 2700X 8 çekirdek olmasının yanında yetersiz kaldığını söylüryolar kararsızım sizce hangisi? Bu arada Intel öneriniz varsa açığım fark etmez yeter ki işim görülsün.

Beyler bayanlar öncelikle şunu söyleyeyim gücüm tek PC toplamaya yettiği için tek PC'den aynı anda yayın yapıp oyun oynayacağım bazen hatta aynı zamanda oyun kaydı da alacağım. Şimdi sizce ben hangi işlemciyi almalıyım R5 3600X 6 çekirdek olduğu için yeter mi bilmiyorum ama R7 2700X 8 çekirdek olmasının yanında yetersiz kaldığını söylüryolar kararsızım sizce hangisi? Bu arada Intel öneriniz varsa açığım fark etmez yeter ki işim görülsün.
Tek çekirdek performansı olarak 3600X daha iyi ama sürekli yayın açık kalacaksa 2700X öneririm. Bence bir süre sonra oynadığınız oyunları oyun kaydı ve yayın olmadan oynama ihtimalinizi düşünürsek 3600X daha ileri dönük.

Öncelikle iki işlemcinin de stok soğutucusuyla yayın yaparken aynı anda oyun oynanınca ısınmaya yol açıyor. 2700X sahibiyim ve yayın yaparken 1-2 saat sonunda FPS düşmeye başlıyor. Benim önerim 3600X olur.

3600X daha mantıklı. Çoklu çekirdek ve tek çekirdek performansı bakımından önceki nesle göre %20 performans sağlamakta.

Tek çekirdek performansı olarak 3600X daha iyi ama sürekli yayın açık kalacaksa 2700X öneririm. Bence bir süre sonra oynadığınız oyunları oyun kaydı ve yayın olmadan oynama ihtimalinizi düşünürsek 3600X daha ileri dönük.

Peki i5 9600K hakkında ne düşünürsünüz yayın için yeterli midir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı