Ryzen 7 2700X vs Ryzen 5 3600X

Fiyat yakın. Hatta sanırım 2700X daha pahalıydı. Ayrıca 2700X'i sadece Teknobiyotik'ten aldığım sistemle beraber alabiliyorum. Benim 2700X'i alma düşüncem Core ve thread çokluğundan geliyor. Tam olarak ne olduğuna da hakim değilim. Birisi 8 Core 16 thread birisi 6 Core 12 thread.

Render konusunda 2700X biraz daha iyi, oyun tarafinda ise bariz 3600X iyi tercih sizin.

Amatör olarak video çekimi, Premiere, Photoshop işleri yapacağım.
Aynı zamanda oldukça fazla oyun oynayacağım.
Oyun oynarken aynı zamanda yayın yapacağım ancak ekran kartı üzerinden vereceğim.
RTX 3060 ile birlikte kullanmayı düşünüyorum.
Çoklu çekirdekte çok benzer güçteler. Tekil çekirdekte ve dolayısıyla oyunlarda daha iyi olduğu için ben 3600X derim.

Çoklu çekirdekte çok benzer güçteler. Tekil çekirdekte ve dolayısıyla oyunlarda daha iyi olduğu için ben 3600X derim.
Katılıyorum.
Teşekkür ederim. Render konusunda ne kadar fark eder? Biraz mı yoksa büyük bir fark var mıdır?
Dediğim gibi. 2700x işlemcinin 2 çekirdek fazlası olmasına rağmen 3600x tekli çekirdekte büyük farkla önde olduğu için render kanadında neredeyse eşitler. Oyunda ise zaten tartışmasız 3600x önde. Bir de 7 nanometre güncel bir işlemci almak varken 2. nesil almak mantıklı değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı