AMD R7 M440 Birincil Yapma

Hocam belkide truckersMP de bir sorun vardır ya da darboğaz olabilir.
TruckersMP ile ilgili problem derkrn fps sayacını kastettiğini düşünerek şöyle söyleyeyim. Fps sayacı doğruydu çünkü oyun akıcıydı 60fps olduğu belliydi.
Evet galiba AMD A12 9720p ve Radeon R7 M440 arasında %18'lik bir darboğaz var.

Peki ne yapabilirim biliyorum tek çözüm işlemci değiştirmek (imkansız) fakat bu etkiyi azaltmak için ne yapabilirim? Bu arada oyunlarda GPU'm neredeyse her zaman %100 de çalışıyor. Bir de anlamadığım internette benim PC ile aynı özellikte olan PC de 60FPS alıyorlar fakat ben onun yarısını bile alamıyorum.

TruckersMP ile ilgili problem derkrn FPS sayacını kastettiğini düşünerek şöyle söyleyeyim. FPS sayacı doğruydu çünkü oyun akıcıydı 60FPS olduğu belliydi.

Peki ne yapabilirim biliyorum tek çözüm işlemci değiştirmek (imkansız) fakat bu etkiyi azaltmak için ne yapabilirim? Bu arada oyunlarda GPU'm neredeyse her zaman %100 de çalışıyor. Bir de anlamadığım internette benim PC ile aynı özellikte olan PC de 60FPS alıyorlar fakat ben onun yarısını bile alamıyorum.

Hocam oyunda laptopunuz çok ısınıyorsa sıcaklığa bağlı darboğaz yapıyor olabilir.
Eğer çok ısınıyorsa termal macununu yenileyin derim.

Son düzenleme:
Hocam oyunda laptopunuz çok ısınıyorsa sıcaklığa bağlı darboğaz yapıyor olabilir.
Eğer çok ısınıyorsa termal macununu yenileyin derim.

Olabilir çünkü bir soğutucum yok ve Laptop'umu aldığımdan beri (2, 5 yıl) hiç temizlemedim.
Işlemcinin de 28nm olduğunu düşünürsek dediğinizin olma ihtimali yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı