AMD R9 270X driver kurarken siyah ekran sorunu

akindir

Hectopat
Daha fazla  
Herkese öncelikle selamlar.

Isletim sistemim Windows 10 64 Bit.
Ekran kartı ASUS R9 270X.
Islemci FX 6300.
RAM 4x2 Kingston.
PSU 650W +80 Plus Bronze.

Derdimi anlatayım dün gece elektrik gitti geldi ben de açmadım bilgisayarı tekrardan. Bugün öğlen açayım dedim açtım bir 10dk sonra oyuna giriş yaptım fakat oyuna giriş yaptıktan sonra siyah ekrana (arma3) düştü ve bilgisayarın sesi takılı kaldı. Ben bugün PC açınca Windows Update kendisi driver güncellemeye çalıştı herhalde çünkü yeni driver gelmiş ondan sonra yaptı bunu sanırım, bilgisayarı resetledigimde Windows 10 logosu dönerken donuyor siyah ekrana atıyordu güvenli modda driveri sildim düzeldi eski/yeni driver kurmaya çalıştım AMD'nin ekran kartı kurulumu yapılırken her ikisinde de siyah ekrana atıyor ondan sonra aygıt çıkarma sesi geliyor öylece kalıyor Win 8.1 kurdum yine aynı halt siyah ekrana atıyor kalıyor dün saatlerce bilgisayarda bir sıkıntı olmadı çikmadi ama bugün ne olduysa oldu bana yeni gelen driver bozdu gibi gelse de formatlamama rağmen, eski driver kurmama rağmen çalışmıyor.

Yaptıklarım.
1) ekran kartını söktüm taktım, güç kablosunu çıkardım geri taktım.
2) RAM'lerden birini taktım yine aynı diğerini taktım yine aynı.
3) display driver uninstaller ile komple kaldırdım sürücüyü ama yine aynı eski yeni tüm sürücüde aynı halt oluyor.
4) Driver Booster'dan yüklemeye çalıştım yine aynı.
5) Windows Update'den yüklemeye çalıştım yine aynı.
6) komple Windows 10 attım yine aynı oldu, komple Win8.1 attım yine aynı halt oldu.
7) Catalyst Control Center'dan denedim yine aynı.

Esas mesele ise şu, eskiden ekran kartım R9 200series gözükürdü AMD'nin autodetect programında fakat şu an HD 8xxx series olarak gözüküyor, autodetectden yüklemeye çalıştım onda da aynısı oldu niye böyle olmuş olabilir?

Ekran kartı driver kurmaz isem hiçbir sıkıntı yok.

Şuan eski ekran kartımı(Nvidia) taktım kurulumunu yaptım kullanıyorum bir sıkıntı yok sanırım sorun ekran kartında veya driver ında kartı kutusuna koydum yarın asusa göndereceğim var mı son öneride bulunacak olan?
[TBODY] [/TBODY]

evet 2tane güç girişi var onlarda takılı üzerlerindede eskisi gibi 2tane yeşil ışık yanıyor, güç kablolarını söktüm taktım yine aynı. Ekran kartını komple söktüm taktım, yine aynı.

Kartın garantisi seri numarasından sorgulatınca çıkıyor fakat fatura ve garanti belgesi yok. Asusu aradım 2-3 kez sordum sıkıntı çıkmaz dediler ama bilemiyorum inşallah bir aksilik çıkarmazlar.
İnşallah sorunun en kısa sürede çözülür.

Sonucu bende merak ediyorum. Bu AMD kartlarda bir problem var ama anlamış değilim. Aynı sorunun farklı türünü r9 270 ekran kartımda yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı