AMD R9 390 vs. GTX 970 FPS Farkı

Oktay1475

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. GTX 970 vs. R9 390 hep polemik olmuştur. Son oyunlarda bir testlere bakayım dedim. Durum pek de beklemediğim gibi değildi açıkçası. Fakat size de göstermek istedim. R9 390 Ezip geçiyor...
cats.jpg

afdsdf.jpg

sdfgfsd.jpg

Arada ki FPS farkı 20, 28, 15 gibi göz ardı edilemeyecek farklar. Umarım ki artık GTX 970 yerine R9 390 tercih ettikleriniz arasında bulunur. İyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Abi o hangi test bana da atar mısın linki?
Ben bu testi biliyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu testte de oyunların %60'ında 970 önde.

Ben her zaman aynı görüşü savunurum. Oyunlarda Fps istiyorsan 970. Oyunlarda uzun ömürlülük istiyorsan 390. Çünkü 3.5 Gb VRAM yetersiz kalabilir gelecek nesil oyunlarda.

Arkadaşların bir de bu teste bakmalarını tavsiye ederim:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Burada 970 önde.

Merhaba. GTX 970 vs. R9 390 hep polemik olmuştur. Son oyunlarda bir testlere bakayım dedim. Durum pek de beklemediğim gibi değildi açıkçası. Fakat size de göstermek istedim. R9 390 Ezip geçiyor...
Eki Görüntüle 152796
Eki Görüntüle 152799
Eki Görüntüle 152798
Arada ki FPS farkı 20, 28, 15 gibi göz ardı edilemeyecek farklar. Umarım ki artık GTX 970 yerine R9 390 tercih ettikleriniz arasında bulunur. İyi forumlar :)
Testler yanlış bilgi içermekte. Gtx970 r9 390'dan ne yüksektir ne de alçaktır.

Kafa kafaya. Çoğunda 390 1Fps önde. Ve Gtx 970 DX 12 desteği, Apı 12.1. 390'ın desteği Apı 12. Yazılım desteği konusunda Nvidia ile yarışmamalısınız.

Abi o hangi test bana da atar mısın linki?
Ben bu testi biliyorum:
Bu testte de oyunların %60'ında 970 önde.

Ben her zaman aynı görüşü savunurum. Oyunlarda Fps istiyorsan 970. Oyunlarda uzun ömürlülük istiyorsan 390. Çünkü 3.5 Gb VRAM yetersiz kalabilir gelecek nesil oyunlarda.

Arkadaşların bir de bu teste bakmalarını tavsiye ederim:
Burada 970 önde.

Çünkü %60 dediğiniz taraf, Nvidia optimizasyonlu oyunlar tarafı. Ayrıca o testten sonra kaç tane sürücü güncellemesi geldi.

Gtx 970 iğrenç bir kart 3.5 gb deyip geçmeyin oyunda eğer oyunun bellek gereksinimi 3.5 gb'ı geçerse aşağıdaki video'nun 15:07'nci dakikasında da görüleceği üzere fps birden 70'ten 18'e düşebiliyor bu da haliyle çok bariz bir şekilde oyunda takılmalara yol açıyor ki bunu hiç istemezsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı