AMD Radeon 7600M driver

Burak Gurel

Centipat
Driver Booster'den sürücümü 2020'nin ekran kartı sürücüsüne güncellemiştim. Geri dönme yapınca ayarlarım bozuldu. Ekran kartını güncelleyince ekran siyah kalıyor.
AMD Radeon 7600M series yazıyordu, her şey normal çalıştığında ama şimdi AMD Radeon 7670M yazıyor ve AMD Radeon 7670 güncel olunca ekran gidiyor. Ben eski ekran kartı sürümümü geri istiyorum. Söz veriyorum bir daha ayarlarla oynamayacağım. Donanım kimliklerini atıyorum ekran kartının:
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&SUBSYS_FB221179&REV_00
Şu an kart devre dışıyken yazıyorum bu konuyu, acaba BIOS'u güncellesem düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Driver Booster'den sürücümü 2020'nin ekran kartı sürücüsüne güncellemiştim. Geri dönme yapınca ayarlarım bozuldu. Ekran kartını güncelleyince ekran siyah kalıyor.
AMD Radeon 7600M series yazıyordu, her şey normal çalıştığında ama şimdi AMD Radeon 7670M yazıyor ve AMD Radeon 7670 güncel olunca ekran gidiyor. Ben eski ekran kartı sürümümü geri istiyorum. Söz veriyorum bir daha ayarlarla oynamayacağım. Donanım kimliklerini atıyorum ekran kartının:
  • PCI\VEN_1002&DEV_6840&SUBSYS_FB221179&REV_00
Şu an kart devre dışıyken yazıyorum bu konuyu, acaba BIOS'u güncellesem düzelir mi?
DDU'dan kaldırıp tekrar kur. Driver booster kullanma.

Bilgisayarı 2.El falan olarak yakin zamanda mı aldınız yoksa uzun süredir kullandığınız bir laptop mu? Radeon 7600M serisi görüntü çiplerininin çok yüksek bir kısmı üretim hatalı. Laptop da Toshiba ise tahmin ettiğim göruntü çipi arızası sürücü yüklenmesi sırasında siyah ekran verebilir, görüntü bozuk veya mavi ekran hatası alabilirsiniz. Kullandığın Windows sürümüne göre AMD'nin resmi sitesinden kurmalısın. Bir önceki sürücüyü DDU ile kaldır ama. Resmi sitesi haricinde hiçbir sürücüyü kurmanı tavsiye etmem. HD 7670M'i devredışı bırakıp, İşlemcinin ekran kartı varsa onu devreye sokabilisin.

Son düzenleme:
selam ö
DDU'dan kaldırıp tekrar kur. Driver booster kullanma.
selam öncelikle ddu dan ekran kartı sürücümü kaldırdım ve amd sitesinden indirdim kurmaya başladım sihay ekran geldi gitti yazılar falan çözünürlük iyileşti ama ekran direkt renkleniyor yani masaüstünü göremiyorum dizüstü pc ekran mavi siyah pembe farketmiyor renkleniyor
Bilgisayarı 2.El falan olarak yakin zamanda mı aldınız yoksa uzun süredir kullandığınız bir laptop mu? Radeon 7600M serisi görüntü çiplerininin çok yüksek bir kısmı üretim hatalı. Laptop da Toshiba ise tahmin ettiğim göruntü çipi arızası sürücü yüklenmesi sırasında siyah ekran verebilir, görüntü bozuk veya mavi ekran hatası alabilirsiniz. Kullandığın Windows sürümüne göre AMD'nin resmi sitesinden kurmalısın. Bir önceki sürücüyü DDU ile kaldır ama. Resmi sitesi haricinde hiçbir sürücüyü kurmanı tavsiye etmem. HD 7670M'i devredışı bırakıp, İşlemcinin ekran kartı varsa onu devreye sokabilisin.

Bilgisayarı 2013'te amcam almıştı 2013'de onundu
Ben 2017'de amcamdan satın aldım o oyun falan oynamazdı sadece intte gezerdi
Laptobum Toshiba evet
DDU'dan ekran kartı sürücümü kaldırdım senin verdiğinsiteden Windows'umu Bit'imi seçip indirdim kurdum çözünürlük ve yazılar düzeldiği an ekran renkleniyor masaüstünde hiçbir şey yapamıyorum güvenli modda açıp silince her şey normal
İşlemcimin ekran kartı yok galiba görüntü bağdaştırıcısında 1 tane var oda AMD 7600 m series

O oyun oynamadığı için çip çok rahat çalışmış. Sen oyun falan oynadın sanırım. Radeon HD 7600 serisi kronik sorunlu bir çip. Ekranda bulunan göruntulere ait resim paylaş bakalım. Reballing falan kurtarmaz o çipi. Tamir falan yaptırmayın yani. 3 ay size garanti verirler ve 3 ay veya daha kısa süre sonra aynı sorunu tekrar yaşarsınız. GPU'nun kronik sorunu olmayan başka bir versiyonu ile değiştirilmesi verekiyor. Bu işi yapan düzgün firmalar var ama maliyeti 500 TL'yi bulabiliyor. Zaten ona 500 TL verene kadar 2. El olarak 750 TL gibi fiyatlara ondan daha iyi laptoplar bulabilirsin. Garantili çip değisimi yaptırma kararı sizin. Tamirini yaparız diyen mahalle bilgisayarcılarına güvenme. Çipe 400 derece ısı verip görüntü düzeldi diye elinize verirler. Kısa zaman sonra yine aynı sorunu yaşarsınız.

Son düzenleme:
O oyun oynamadığı için çip çok rahat çalışmış. Sen oyun falan oynadın sanırım. Radeon HD 7600 serisi kronik sorunlu bir çip. Ekranda bulunan göruntulere ait resim paylaş bakalım. Reballing falan kurtarmaz o çipi. Tamir falan yaptırmayın yani. 3 ay size garanti verirler ve 3 ay veya daha kısa süre sonra aynı sorunu tekrar yaşarsınız. GPU'nun kronik sorunu olmayan başka bir versiyonu ile değiştirilmesi verekiyor. Bu işi yapan düzgün firmalar var ama maliyeti 500 TL'yi bulabiliyor. Zaten ona 500 TL verene kadar 2. El olarak 750 TL gibi fiyatlara ondan daha iyi laptoplar bulabilirsin. Garantili çip değisimi yaptırma kararı sizin. Tamirini yaparız diyen mahalle bilgisayarcılarına güvenme. Çipe 400 derece ısı verip görüntü düzeldi diye elinize verirler. Kısa zaman sonra yine aynı sorunu yaşarsınız.

Şimdi ben 400 liraya bir tane ekran kartı alsam her şey düzelir mi?
Ben bilgisayarımın fanını hard diskini ekranını değiştirdim
Ve bilgisayarın bu tüm parçalarını metro biligasayar yaptı karşıyaka karakolun orada
Ayrıca şu an PC'min ekran kartının chip setimi yanmış tam bir şey anlamadım
Ekran kartıma ait görüntü işte çözünürlük iyi değil videoyu 1080 kalitede açıyorum yine bulanık :)
ben şimdi 400 liraya oyun ekran kartı alsam olur mu?
Anakart modeli bu sanırım: PSKFWE-00U00MTE
Bu sorunuda zaten PUBG oyununu HD oynarken ekran renklendi ondan beri böyle
Bence benim ekran kartında kronik yapılma sorunu yok
Ben çok zorladım galiba ekran kartını o yüzden arıza verdi sanırım

Bu sorunuda zaten PUBG oyununu HD oynarken ekran renklendi ondan beri böyle
Bence benim ekran kartında kronik yapılma sorunu yok

Tamam işte PUBG oynarken ekran renklenmiş. Resim at diyorum atmıyorsun. O çip arızalı. Kendi imkanlarınla kart falan alıp takabilceğin bir durum değil. Çip anakarta gömülüdür. Anakart ve çipin yapısal kronik bozuk olması ile alakali bir durum. Oyunlar görüntü çipini %100'e yakın degerde kullanır ve ciddi bir ısınma yapar. Çip arıza verir. Yeşil veya daha farklı renklerde kare kare sorunlar, çizgiler, siyah ekran, mavi ekran veya bulanık görüntü oluşur. Bu %100 yapısal bir çip arızası belirtisidir.
Ayrıca şu an PC'min ekran kartının chip setimi yanmış tam bir şey
GPU (HD7670M) lehim bacaklarının belli bir kısmı anakart ile tam temas kuramadığı için görüntün bozuk geliyor. Sen yinede her ihtimale karşı laptopu baska bir ekrana takıp dene bakalım ona da aynı bozuk görüntü gelecek mi? Ayni şekilde laptopun anakart ile ekranı arasındaki eDP kablosunu da kontrol ettir. O kablo kaynaklı bir görüntü sorunu da olabilir. Bana kalırsa %99 çip arızalı.

Son düzenleme:
Tamam işte PUBG oynarken ekran renklenmiş. Resim at diyorum atmıyorsun. O çip arızalı. Kendi imkanlarınla kart falan alıp takabilceğin bir durum değil. Çip anakarta gömülüdür. Anakart ve çipin yapısal kronik bozuk olması ile alakali bir durum. Oyunlar görüntü çipini %100'e yakın degerde kullanır ve ciddi bir ısınma yapar. Çip arıza verir. Yeşil veya daha farklı renklerde kare kare sorunlar, çizgiler, siyah ekran, mavi ekran veya bulanık görüntü oluşur. Bu %100 yapısal bir çip arızası belirtisidir.

GPU (HD7670M) lehim bacaklarının belli bir kısmı anakart ile tam temas kuramadığı için görüntün bozuk geliyor. Sen yine de her ihtimale karşı laptopu baska bir ekrana takıp dene bakalım ona da aynı bozuk görüntü gelecek mi? Ayni şekilde laptopun anakart ile ekranı arasındaki eDP kablosunu da kontrol ettir. O kablo kaynaklı bir görüntü sorunu da olabilir. Bana kalırsa %99 çip arızalı.

O zaman oyunda renklendi ya yani ekran kartımda sorun yok chipinde sorun var o zaman
Ben bilgisayarı açamıyorum çok karışık
Chip setini değiştirirsem sorun kalmaz o zaman
İnsta adresini verir misin telefondan sana videosunu atıcam
Oyunda 4 5 saniye aşırı fazla kastı ondan sonra kasma gitti her şey normal çalışırken renklendi ekran chip arızası dır ya
Dediğim gibi insta adresini verir misin detaylı videolar atıcam sana

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı