Çözüldü AMD Radeon 7600M serisi sürücü seçimi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

katabolizma

Picopat
Makaleler
5
Merhabalar, dizüstü bilgisayarımda AMD Radeon HD 7600M series ekran kartı var. Sürücü olarak ise AMD'nin 2015 yılında yayınladığı 15.7.1 WHQL sürümü var. Bugün AMD'nin sitesine baktığım zaman Crimson Edition 16.2.1 beta sürücüsünün olduğunu gördüm. Bu sürücü 2016 yılında beta olarak çıkmış ve öyle kalmış.
Sizce WHQL sürümde mi kalayım yoksa Crimson Edition'u mu yükleyeyim? Bir de yüklerken nelere dikkat etmeliyim? Eski sürücüyü kaldırıp mı yüklemeliyim?
Tam sistem özellikleri:
HP Pavilion G6 notebook.
CPU: Intel Core i5-3210M.
GPU: AMD Radeon HD 7600M series. (PCI\VEN_1002&DEV_6840&SUBSYS_183E103C&REV_00)
RAM: 8 GB Samsung DDR3.
15.7.1 WHQL.

Y7sJGLQ.png

Crimson Edition 16.2.1 beta.

AMD Radeon Software Crimson Edition (9).jpg

Çözüm
O zamandan bu zamana herhangi bir sorun olmamış ki güncelleme atmamışlar. Yükle beta sürümünü, eskisini kaldırmana gerek yok, yüklerken karşına bir seçenek çıkacak fabrika ayarlarına sıfırla diye ona basınca eski sürümü kendisi kaldırır ve PC yeniden başlatılır, ondan sonra yeni sürümünü temiz bir şekilde yüklemiş olursun. (Tabii bu seçenek isteğe bağlı, yani sana kalmış.)
O zamandan bu zamana herhangi bir sorun olmamış ki güncelleme atmamışlar. Yükle beta sürümünü, eskisini kaldırmana gerek yok, yüklerken karşına bir seçenek çıkacak fabrika ayarlarına sıfırla diye ona basınca eski sürümü kendisi kaldırır ve PC yeniden başlatılır, ondan sonra yeni sürümünü temiz bir şekilde yüklemiş olursun. (Tabii bu seçenek isteğe bağlı, yani sana kalmış.)

Çözüm
Anladım ama madem sıkıntı çıkmamış, neden "Beta" ibaresini kaldırmamışlar onu merak ettim.

Benim sana önerdiğim, WHQL sürümünde kalman.Çünkü denenmiş ve test edilmiş.Ama dediğim gibi üstünden bu kadar zaman geçmesine rağmen beta sürümü kaldırılmamışsa herhangi bir sorun teşkil etmiyordur.

Benim sana önerdiğim, WHQL sürümünde kalman.Çünkü denenmiş ve test edilmiş.Ama dediğim gibi üstünden bu kadar zaman geçmesine rağmen beta sürümü kaldırılmamışsa herhangi bir sorun teşkil etmiyordur.
Anladım, teşekkürler ilgilendiğiniz için.
Hocam sürücüyü indirdim, kuruluma başlayacağım ama fabrika ayarı gibi bir seçenek göremedim. Mevcut Sürüm kısmında ise yüklü değil yazıyor. DDU ile kaldırayım mı sürücüleri?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı