AMD Radeon Adrenalin 2020 Ayarları ve Kullanımı

AlperCo

Centipat
Değerli uzman arkadaşlar, AMD'nin yeni çıkan seriler ve sürücüleri hızla ilerlerken hala daha benim gibi bu arayüzde Ekran Kartının nasıl yönetileceği güncel teknolojileri ve verimli kullanılması gibi özelliklerini bilmeyenler vardır diye düşünüyorum. Çok araştırdım fakat hem yüzeysel bilgiler var. Sevgili Sosyal Yöneticilerininde desteğiyle bir sabit başlık oluşturulsa da bu sürücüleri verimli olarak nasıl kullanacağımızı deneyimli arkadaşlar anlatsa bize ona göre uygun ayarları kullansak.
Mesela benim kullandığım RX 5700 XT Nitro+ modelinde OC modu var 2010MHz'ye çıkan (yani yazan o) fakat ben bunu bilmiyorum. 1750MHz'de çalıştırıyorum. Bu gibi kartın inceliklerini öğretecek bir sabit konu olsa Anti-Lag nedir Chill FPS nedir kapasak ne olur açsak ne olur? Gibi. Herkes parça parça sormuş ve parça parça bilgi topluyoruz.

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ayar her oyun için tutmuyor. Bir oyun için bir ayarı kapatıp veya açınca düzeliyorsa diğer oyunda o ayar işe yaramıyor. Yakında her şeyi güzelleştirecekler. Bu yüzden Nvidia büyük yenilik getirmiyor bu tip sorunlar olmaması için.

Belli başlı sorunları ve ayarları bile bilsek yeter bence mesela ben 2K 144MHz kullanıyorum sürekli 1750MHz'de kart bunun çözümleri gibi bir başlık olabilir bence

sistemimde 2 ekran kartı var fakat işlemcinin ekran kartı olan r5 i kulllanıyor, bu da oyun oynarken çok kötü bir performans veriyor. Ben ise harici ekran kartını kullanmasını istiyorum fakat bir türlü ayarlayamadım bir yadımcı olursanız çok sevinirim.

sistemimde 2 ekran kartı var fakat işlemcinin ekran kartı olan r5 i kulllanıyor, bu da oyun oynarken çok kötü bir performans veriyor. Ben ise harici ekran kartını kullanmasını istiyorum fakat bir türlü ayarlayamadım bir yadımcı olursanız çok sevinirim.
aynı sorun bende de var sanırım eski sürüme geçeceğim amd bunu ihmal etmiş çok büyük hata

aynı sorun bende de var sanırım eski sürüme geçeceğim amd bunu ihmal etmiş çok büyük hata
aynı sorun bendede var malesef ne yapasam olmadı malesef

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı