AMD Radeon adrenalin 2020 kasma sorunu

Prophetiae

Centipat
Merhabalar. Öncelikle bilgisayardan çok anlayan biri değilim. Yaklaşık 2 haftadır karantinadan dolayı bilgisayarımdaki problemi kendim araştırıp çözmeye çalışıyorum.

Bilgisayarımın modeli HP ve az önce bilgisayarıma internetten baktım ve ekran kartımın R5 M330 değil de R5 M430 olduğunu öğrendim fakat bilgisayarımda R5 M330 gözüküyor.
Özellikleri şöyle;
İşlemci: AMD A8-7410 APU with AMD Radeon R5 Graphics 2.20 GHz
RAM: 8 GB
Sistem türü: 64 Bit işletim sistemi, X64 tabanlı işlemci

Windows 10 kullanıyorum. Şu an en güncel sürümü kullanıyorum.

Ekran kartımı hiç güncellememiştim ve 2015 sürümü olarak gözüküyordu. (R5 M330 ve R5 Graphics)
Daha sonra güncelleştirmeye karar verdim ve aygıt yöneticisinden sürümü güncelleştir dedim fakat güncel olduğunu söyledi.
O yüzden ben de AMD'nin kendi sitesinden en son sürümü yükledim.
Ama fark ettim ki kasmalar oluyor çok sıklıkla. O yüzden aygıt yöneticisinden sürücüleri kaldırdım. Daha sonra mavi ekran hatası almaya başladım. (Thread stuck in device Driver) fakat aygıt yöneticisine girdiğimde 2015 sürümü gözüküyordu ben yükleme yapmadan silmeme rağmen tekrar gelmişti.
İnternetten araştırmaya başladım. DDU ile ekran kartını silip temiz bir kurulum yapılması gerektiğini öğrendim.
Hemen internetten nasıl sileceğime baktım tek tek yaptım.
Daha sonra aşağıdaki siteden en güncel sürümü yükledim ve temiz bir kurulum yapmış oldum.
Fakat hala donmalar mevcut. 2015 yerine daha güncel bir sürüm kullanmak istiyorum. FPS oyunları oynuyorum bu bilgisayarla biraz zor oluyor ama eğlenceli. Sadece bilgisayarımı daha iyi bir duruma getirmek istiyorum. Yardımınıza ihtiyacım var, teşekkürler.

Dostum aygıt yöneticisinden ekran kartına gel üzerine sağ tıkla ve cihazı kaldır yap. Orada yazılımı sil diye bir seçenek olacak onu seç öyle kaldır. Kaldırdıktan sonra Driver sitesine gir ve Driver olarak recommended olanı indir.

HP'nin kendi sitesine girdim. Destek butonuna geldim yazılım ve sürücülere tıkladım. Dizüstü bilgisayara tıkladım. Kısaca şu siteye geldim.

Daha sonra bilgisayarımın altında yazan seri numarasını oraya yazdım.
Site bilgisayarımın modelini buldu ve daha sonra karşıma indirebileceğim sürücüler çıktı.
Fotoğrafta gözüktüğü gibi grafik kartını yükledim.

Şu anlık bilgisayarımda mavi ekran hatası veyahut kasma mevcut değil. Hala 2015 sürümünde olduğum gözüküyor. Bilgisayarımın modeline internetten baktığımda ekran kartım R5 M430 fakat şu an R5 M330 gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 63
HP'nin kendi sitesine girdim. Destek butonuna geldim yazılım ve sürücülere tıkladım. Dizüstü bilgisayara tıkladım. Kısaca şu siteye geldim.

Daha sonra bilgisayarımın altında yazan seri numarasını oraya yazdım.
Site bilgisayarımın modelini buldu ve daha sonra karşıma indirebileceğim sürücüler çıktı.
Fotoğrafta gözüktüğü gibi grafik kartını yükledim.

Şu anlık bilgisayarımda mavi ekran hatası veyahut kasma mevcut değil. Hala 2015 sürümünde olduğum gözüküyor. Bilgisayarımın modeline internetten baktığımda ekran kartım R5 M430 fakat şu an R5 M330 gözüküyor.
Artık şu driveri AMD sitesinden indirirsen daha iyi olabilir. Dediğim gibi aygıt yöneticisinden sürücüsüyle beraber kaldır ve AMD sitesinden indir.
https://www.amd.com/en/support

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı