AMD Radeon BIOS Güncelleme Programı - ATIFlash

Önce yanlış attığınız BIOS ne ise o driveri kurun ekran kartını tanıyacak ama yanında ünlem işareti olacak daha sonra ATI flash dos ortamında çalışan sürümü var onun ile yaptım internet te videolar da var hangi komutları yazacağınız.
Aynen ana ekran kartım 0 olan slot ta BIOS yükleyecek olduğum ekran kartı 1 slotunda olacak şekilde yaptım.

Dos ortamında dikkat edin ana PCI-e yuvası 0 (16X olan) olarak görünüyor diğer PCI-e yuvası 1 (8X olan) olarak görünüyor.
Komutu yanlış yazarsanız sağlam olan kartında BIOS gidebilir. Monitör ana ekran kartınızda takılı olacak BIOS yüklemek istediğiniz karta monitör falan bağlamayın sadece onu aygıt yöneticisinden izleyin.

Ekran kartı modeliniz nedir bilmiyorum bendeki HD 4650 modeliydi.

Zamanım fazla yok o yüzden aklıma gelenleri yazdım internetten videolar var.

Önce yanlış attığınız BIOS ne ise o driveri kurun ekran kartını tanıyacak ama yanında ünlem işareti olacak daha sonra ATI flash dos ortamında çalışan sürümü var onun ile yaptım internet te videolar da var hangi komutları yazacağınız.
Aynen ana ekran kartım 0 olan slot ta BIOS yükleyecek olduğum ekran kartı 1 slotunda olacak şekilde yaptım.

Dos ortamında dikkat edin ana PCI-e yuvası 0 (16X olan) olarak görünüyor diğer PCI-e yuvası 1 (8X olan) olarak görünüyor.
Komutu yanlış yazarsanız sağlam olan kartında BIOS gidebilir. Monitör ana ekran kartınızda takılı olacak BIOS yüklemek istediğiniz karta monitör falan bağlamayın sadece onu aygıt yöneticisinden izleyin.

Ekran kartı modeliniz nedir bilmiyorum bendeki HD 4650 modeliydi.

Zamanım fazla yok o yüzden aklıma gelenleri yazdım internetten videolar var.

Kart Sapphire Pulse RX580 8 GB, ekteki resimdeki BIOS'a göre drivermi bulmam gerekiyor onu tam anlamadım! Bir de PSU'da 2. bir 6pin çıkışı yok. Riserle bağlayıp başka Power'den güç versem sıkıntı olur mu sence?
Resimdeki sonradan attığım bios

Dosya Ekleri

• Screenshot_7.jpg
    Screenshot_7.jpg
    184,6 KB · Görüntüleme: 31

Yeni konular

Geri
Yukarı